Večerní přehlídka: zahraniční inspirace i trendy podle bloggerek

 

K vrcholům každého veletrhu STYL a KABO patří večerní módní přehlídka. Tón té včerejší pod názvem Bloggers & Designers Show udávaly dvě návrhářky – Saray del Saz s designově originální kolekcí v  černožlutých kombinacích a Debbie Brown s rafinovaně elegantními společenskými a svatebními šaty. Slovo dostaly i módní bloggerky Michaela Salačová a Nikol Moravcová, které pro přehlídku vybraly oděvy z kolekcí vystavovatelů a některé modely i na mole samy předvedly.


Bývalá Miss České republiky Michaela Salačová, která na svém Cool Brno blogu zásobuje fanoušky zajímavými tipy z brněnského dění, se již dopředu nechala slyšet, že pro přehlídku bude hledat kousky, které jsou nositelné v běžném životě a reflektují aktuální trendy. Pro pětici modelů nakonec vybrala sukni, top, kabátek a šaty Valentina Bebeh, halenku, jeansy a kabát GEISHA, šaty, kalhoty a oboustrannou sportovně elegantní bundu E.DANIELY a na závěr i sukni, tričko a kabátek SARAY DEL SAZ. Po tomto posledním modelu sáhla do kolekce mladé španělské návrhářky z Madridu, která se v Brně objevila coby vítězka španělské soutěže mladých talentů a která otevřela celou přehlídku unisex kolekcí, zajímavě kombinující žlutou i černou, hrající si s pruhy, geometrickými tvary, materiály i průhledností.

Mezi přehlídkovými trendovými modely podle Nikol Moravcové, která pravidelně sleduje a komentuje módní dění na Bloges Robes, tentokrát zazářily kožichy i barety. Nechyběly samozřejmě halenky, kalhoty, šaty, saka, rolák, kabát a plášť. V pětici modelů Nikol příjemně kombinovala značky OLIMARA, ESTEL, XSOMA, ANYTRA, LADA VYVIALOVÁ a z kabelek vybrala značku POMIKAKI.

Závěr přehlídky patřil kolekci Mystery Me a Debbie Brown, která se specializuje na navrhování a šití společenských a svatebních šatů v Česku i zahraničí. Jejím modelům nechyběla svůdnost, elegance a nápaditost, a to i při působivém svatebním finále.