Veletrhy STYL a KABO - souhrnné informace

 

Od neděle 16. do úterý 18. února 2014 proběhne na brněnském výstavišti 43. ročník veletrhů módy STYL a KABO. Tyto veletrhy jsou již přes dvacet let oborovou jedničkou na českém a slovenském trhu. Právě jejich prostřednictvím k nám vstoupila na módní trh řada dnes již dobře etablovaných značek. V posledním roce, kdy poptávka českých spotřebitelů roste a maloobchodu se po hubenějších letech začíná znovu dařit, zájem zahraničních firem stoupá a na veletrh přijíždějí desítky nových vystavovatelů.

Připravena je prezentace více než 550 oděvních, obuvnických a kožedělných značek ze sedmnácti zemí určených především pro sezónu podzim – zima 2014. Jejich aktuální kolekce si podle očekávání prohlédne více než pět tisíc odborných návštěvníků, tj. především obchodníků a nákupčích. Novinkou je souběžné konání s veletrhem oční optiky, optometrie a oftalmologie OPTA v neděli 16.2.

Veletrhu módy STYL bude opět patřit největší pavilon brněnského výstaviště, pavilon P. 149 vystavovatelů nabídne obchodníkům zboží od 343 značek z 11 zemí. Návštěvníci zde najdou jak dámskou, pánskou a dětskou konfekci, tak prádlo, doplňky, bižuterii nebo textilní materiály. K atraktivním novinkám tentokrát patří oblečení pro sport a volný čas slovenské společnosti Belleshoes nebo deštníky značky Fulton London, které jsou světovou špičkou a nosí je i britská královská rodina. Na rozsáhlém stánku se představí Ptak Moda – největší polský oděvní velkoobchod, který je součástí Ptak Trade Center – největšího velkoobchodního centra ve střední Evropě. K významným návratům patří účast mezinárodní společnosti Felina, specialisty na luxusní dámské spodní prádlo větších velikostí s téměř 140letou tradicí. Přijedou také noví vystavovatelé z Řecka a premiéru budou mít dvě úspěšné mladé návrhářky z Maďarska, vítězky designérské soutěže Central European Fashion Days. Po úspěšné premiéře v srpnu 2013 se zde znovu otevře zóna alternativní nezávislé módy a šperků FRESH FASHION.

To nejzajímavější z kolekcí vystavovatelů se několikrát denně předvede na mole v pavilonu P. Kontraktační přehlídky dámské a pánské módy STYL SHOW začínají vždy v 11 a 15 hodin a diváci uvidí trendy v podání firem DDP PARIS, DROMEDAR, EMOI, E-BOUND, GEISHA, MODĚVA, PAUSE CAFE, SANU BABU a TONAK. Exkluzivní úvodní přehlídka v neděli v 11 hodin navíc propojí módu s trendovými brýlemi od vystavovatelů veletrhu OPTA. Přehlídky kolekcí spodního prádla, nočního prádla a punčochového zboží LINGERIE SHOW proběhnou vždy v 10 a ve 13 hodin, kdy svou nabídku představí společnosti ANNES, FELINA, LISCA, PLEAS, SASSA, SCHIESSER. Mezi modelkami budou i finalistky soutěže Česká Miss Gabriela Franková a Tereza Skoumalová. Mezi modely nebude chybět Michal Gajdošech, sedmý z loňského světového finále soutěže krásných mužů Mister International.

Tradiční součástí veletrhů je speciální program pro obchodníky. Odborní garanti připravují řadu přednášek a diskusních fór. Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu bude prezentovat témata jako Dopady důchodové reformy, Sektorová dohoda pro odborné vzdělávání (SR TOK), Poučený spotřebitel, aneb eliminujte zbytečné reklamace a Úsporné praní – Clevercare (SOTEX).

Sousední pavilon F bude patřit veletrhu KABO a novým trendům v obuvi a kožené galanterii. Největší kontraktační přehlídka v oboru přivítá všechny tradiční vystavovatele a značky jako Tamaris, Rieker, Mustang, Marco Tozzi, Caprice, Josef Seibel, Gabor a další. Celkem se představí 79 vystavovatelů z 12 zemí, kteří budou prezentovat kolekce a modely od více jak 215 značek. V doprovodné expozici KABO FORUM v centrální části pavilonu F si návštěvníci prohlédnou tvorbu studentů odborných škol, kteří budou o českou obuvnickou tradici pečovat v budoucích letech.

V pondělí 17. 2. se od 15 hodin uskuteční předání ocenění “Česká kvalita“ společně s “Žirafa – zdravotně nezávadná dětská obuv“ a “Osobnost roku v textilním a obuvnickém průmyslu“, a to v pavilonu F – RELAX zóně.

Česká obuvnická a kožedělná asociace bude pořádat odborný seminář “Spotřebitelské smlouvy a nekalé obchodní praktiky dle nového Občanského zákoníku z pohledu České obchodní inspekce“. 

 Orientaci v jednotlivých pavilonech návštěvníkům usnadní přehledná tiskovina MAPA FIREM a ZNAČEK, kterou návštěvníci obdrží u vstupu do areálu výstaviště nebo na pokladnách. Po celou dobu trvání veletrhů módy je vstup do areálu možný pouze na základě povinné registrace nebo předregistrace na internetu. Místem konání veletrhů jsou pavilony P a F umístěné v západní části veletržního areálu. Pro návštěvníky budou k dispozici Hlavní vstup, Vstup pavilon E a Vstup Pavilon P. Pro pohodlný pohyb po areálu výstaviště jsou k dispozici ZDARMA STYL-KABO busy, jezdící v častých intervalech dle uvedeného jízdního řádu. Busy budou jezdit na 2 trasách (od Hlavního vstupu a od haly E) k pavilonům P a F a zpět. Zastávky jsou výrazně označeny, nelze je minout. STYL-KABO busy mohou využít i návštěvníci, kteří na veletrhy přijedou osobním automobilem a zaparkují v zastřešeném parkovacím domě EXPOPARKING, ležícím přímo u 4. brány naproti pavilonu E. Dále je pro cestující vozem připraveno velkokapacitní parkoviště u pavilonu P (vjezd 8. nebo 9. branou).