Veletrhy STYL a KABO začínají již 16. února

 

Příznivý vývoj hlásí tradiční veletrhy módy, které se na brněnském výstavišti konají přes 20 let. Příští, již 43. veletrhy STYL a KABO proběhnou v termínu 16. až 18. února 2014 společně s veletrhem oční optiky OPTA, zájem vystavovatelů o účast roste.

Evropské módní veletrhy se v posledních pěti letech potýkaly s velkými problémy. Řada z nich včetně velkých a prestižních musela úplně skončit. Problémy zapříčiněné ekonomickou krizí od roku 2008 se projevily také na veletrzích STYL a KABO, oba veletrhy si nicméně i přes nelehké období udržely svou pozici v oboru módního průmyslu. V loňském roce se situace v maloobchodě zlepšila natolik, že nastal zřetelný obrat směrem ke stabilizaci oboru i obou veletrhů. V únoru i v srpnu 2013 se zúčastnilo přes sedmdesát nových vystavovatelů a pozitivní trend pokračuje i letos.

Mezi přihlášenými nechybějí významné společnosti jako Favab, Jihočeská textilní, Pletex, Šulc, Tonak, Sanu Babu, Caprice, Gabor, Wortmann, Högl, Legero, Lanson a celá řada dalších firem. Opět se představí přes 50 zcela nových firem a nebude chybět ani zóna s nezávislou designovou módou Fresh Fashion. Celkem se bude prezentovat více než 600 oděvních, obuvnických a kožedělných značek z 16 zemí světa, jejichž aktuální kolekce si během tří dnů podle očekávání prohlédne více než pět tisíc odborných návštěvníků, tj. především obchodníků a nákupčích.

„Stabilizace trhu je znát i z toho, jak se mění vzhled veletrhu. Firmy se chtějí prezentovat v co nejlepším světle a připravují nejen stále hezčí a nápaditější expozice, ale i své kolekce. Velmi  nás to těší, protože je to cesta správným směrem,“ říká ředitelka brněnských veletrhů módy Gabriela Vargová.