Veletrhy zahájeny, mola ovládla dámská móda

 

Úvodní přehlídka veletrhů módy STYL a KABO patří tradičně kolekcím vystavovatelů. Ti letos až na výjimky vsadili hlavně na módu pro dívky a ženy, které dokáží ocenit estetickou i praktickou stránku oblečení v různých každodenních situacích. V rámci přehlídky STYL SHOW se představily firmy a značky LADY COLLECTION, NEULA, TRAMONTANA, MODĚVA, ESTEL COLLECTION, PTAK FASHION CITY a JOYMISS.


Módní přehlídku otevřela značka Lady Collection s dámskou vycházkovou módou, kombinující sukně různých délek, šaty i více či méně přiléhavé kalhoty s topy, halenkami a saky. Hned po ní následovala kolekce dlouhých dámských šatů finské společnosti NEULA, která se více než třicet let zaměřuje na výrobu a prodej módního dámského oblečení z výhradně přírodních tkanin. Finální podoba oděvů vzniká na základě společné spolupráce návrhářů ve Finsku, Itálii a Německu. Do Brna NEULA přivezla příjemnou, barevně umírněnou kolekci letních dámských šatů, jejichž střih nechá vyniknout zajímavému designu a zvýrazňuje útlý pas, ať už projmutím či použitím pásků různých barev a materiálů.

Třetí v pořadí se představila nizozemská značka Tramontana, která vstoupila na trh v Amsterodamu v roce 1985 a která je v Brně již poněkolikáté vlajkovou lodí vystavující firmy Kabrhel-PERAB. Tvůrci sami představují Tramontanu jako „značku o jedné zastávce, kde moderní žena dostane vše, co potřebuje, aby se cítila žensky a módně; jako móda pro ženu, která zvládá několik úkolů najednou a je neustále v pohybu.“ Tuto filozofii potvrdila i aktuální kolekce, která v Brně nabídla pohodlné a dobře kombinovatelné kalhoty, šaty, svetry, halenky i sáčka.

Se sympatickou novinkou letos přišla MODĚVA, oděvní družstvo Konice, která svoji prezentaci zahájila ukázkou dámských a pánských péřových bund v černé a šedé barvě, a zaujala mimo jiné i tím, jak u několika modelů zkombinovala vlněný materiál a nylon, prošitý a vyplněný peřím. Samozřejmě v kolekci nemohly chybět tradiční zimní vlněné pláště, paleta a peleríny v barvách bílé, černé, světle modré a velbloudí srsti, obohacené u luxusnějších modelů o přírodní kožešiny a aplikaci kamínků Swarovski. 

Poté už přehlídka cílila pouze na ženy, ať už se jednalo o řeckou značku ESTEL COLLECTION a modely pro různé příležitosti, či o svěží módu z Polska, která pod názvem PTAK FASHION CITY nabízí modely od dvou set ryze polských výrobců, anebo na závěr o elegantní řadu v dominantní černé od tureckého výrobce, který od svého založení v Istanbulu v roce 1991 tvoří značku JOYMISS. Partnerem módní přehlídky STYL SHOW, stejně jako ostatních přehlídek denního a nočního prádla a plavek, jsou společnosti CCC Shoes & Bags, POLA fashion academy, In hair studio a Haute Coiffure Française.

STYL SHOW - fotogalerie 

Datum: 27.8.2016 15:00:00