Velveta představuje novinky

 

Po čtrnácti letech se na veletrh STYL vrátila společnost Velveta, přední evropský dodavatel bavlnářských tkanin pro oděvní účely. Výrobcům konfekce představuje mimo jiné hřejivé manšestry s obsahem kašmíru nebo nové úzkořádkové prací kordy.

Důvodem návratu společnosti Velveta na STYL je rostoucí zájem českých výrobců oděvů o materiály domácí výroby. „Tuzemští odběratelé se vracejí k českým dodavatelům a myslíme si, že veletrh je tím místem, kde se s nimi můžeme potkat. Cítíme, že zájem o tuzemské materiály roste, protože hodně firem chce prodávat vysloveně české produkty. V současnosti naše dodávky na tuzemský trh převažují nad exportem,“ říká Romana Táborská, která ve společnosti Velveta odpovídá za prodej.

Velveta a. s. navazuje na tradici výroby tkanin, která byla ve Varnsdorfu zahájena již v roce 1777. Pro odběratele je především zárukou vysoké kvality, zároveň může dodávat menší série a přizpůsobit se specifickým požadavkům zákazníků. Je jediným výrobcem manšestrů a sametů v České republice, nabízí také prací kordy, dyftýny a tkaniny se speciální vlasovou úpravou včetně efektního řezání. „Nově jsme začali s výrobou hodně jemných, úzkořádkových pracích kordů, jejichž základem je vysoce kvalitní příze. K dispozici jsou ve stoprocentní bavlně nebo s příměsí elastanu. Manšestry vyrábíme také s desetiprocentním obsahem kašmíru, který tkanině dodává jemnost a hřejivost. Tento komfortní materiál je určen především na pánské obleky, kde místo tlustého stačí jen odlehčené sako, ale přesto je v něm teplo,“ popisuje Romana Táborská novinky v sortimentu.

Zákazníky společnosti Velveta jsou především výrobci konfekce od pánských obleků přes vycházkovou a volnočasovou módu až po outdoorové oblečení, dodává také výrobcům lůžkovin a dekoračního bytového textilu. V nabídce má nejrůznější speciální úpravy využívající nanotechnologie, jako například vodoodpudivou, nešpinivou, nemačkavou, změkčující, antibakteriální, protiroztočovou, protiklíšťovou a protikomárovou. „Dodávali jsme i pro armádu a speciální zakázkou byly například materiály pro oblečky na letadla, s vodoodpudivou a nešpinivou úpravou a impregnačním zátěrem. Pro divadla zase vyrábíme sametové opony s protipožární nehořlavou úpravou,“ vypočítává Romana Táborská. Možnost prezentace ve speciální veletržní sekci dodavatelů materiálů přivítala. „Sdružení dodavatelů materiálů do jednoho prostoru se nám líbí, protože výrobce konfekce tady může najít více věcí najednou. Chceme tady oslovit hlavně konfekcionáře, jednak z řad vystavovatelů, ale pozvali jsme k návštěvě našeho stánku a jednáním také další výrobce.“

Datum: 25.8.2014 16:11:00