Výrobní družstva na veletrhu STYL v Brně

 

Na Mezinárodním veletrhu módy STYL, který se koná ve dnech 20. – 22. 2. na výstavišti v Brně, se představí výrobní družstva Integra Zlín, Modela Pardubice a Moděva Konice. Družstva pro veletrh STYL připravila kolekce dámských oděvů pro nadcházející sezónu, které tradičně doplňuje i několik pánských modelů.

Družstva budou vystavovat ve společné expozici pod záštitou Svazu českých a moravských výrobních družstev v pavilonu P, stánek 258 – Integra Zlín, stánek 256 – Moděva Konice, stánek 259 – Modela Pardubice.

Integra, výrobní družstvo, Zlín představí dámské oděvy ve velikostní řadě 38–62. Základem kolekce je letní ošacení pro každý den – trička, halenky, šaty, letní saka, kalhoty a bundičky. Vše je zpracováno v pestrých barvách a z příjemných směsových materiálů. Pro slavnostní příležitosti lze v kolekci nalézt topy, šaty, sukně a kabátky, které se dají využít samostatně nebo i vzájemně kombinovat. Zde převládá tmavě modrá a černá v kombinaci s bílou. Výrobky Integry Zlín ocení zákaznice, které hledají nejen kvalitní materiály, ale i vysokou úroveň zpracování.

Modela, výrobní družstvo Pardubice připravila pro sezonu jaro – léto 2016 novou kolekci se širokou nabídkou oděvů, z níž bude nabízet letní šaty, sukně, halenky, kabátky a kalhoty. Výrobky jsou ušité z materiálu převážně ve složení bavlna, polyester, viskóza a elastan a všechny modely jsou opět v módních barvách. Modely se vyznačují pohodlným nošením, snadnou údržbou a v neposlední řadě rozumnými cenami. Modela Pardubice je výrobcem lehké dámské konfekce s mnohaletou tradicí, má vlastní podnikovou prodejnou v Chrudimi, ale své oděvy dodává také do maloobchodních prodejen v celé České republice.

Moděva oděvní družstvo Konice připravila novou kolekci zimních dámských plášťů, palet, pelerín a pánských bund. Hlavními motty kolekce jsou nadčasový design s propracovanými detaily, kvalita materiálu i zpracování. V kolekci lze nalézt dlouhé elegantní pláště a půvabné kabátky s kožešinkou z velmi kvalitních italských vlněných materiálů s příměsí kašmíru. Na některých modelech je použita technologie prošití imitující ruční práci. Vnitřní vypracování kabátků odpovídá aktuálním trendům a použití barevných výpustků a kontrastních vzorovaných podšívek dotváří celkový vzhled výrobku. Silueta modelů je souměrná a vyštíhlená v pasové linii. Pláště zdobí pásky, fazónové límce, kapuce a přírodní kožešiny. Barevnost je zvolena ve světlých pastelových barvách v odstínech módní světle modré a camel. V nabídce je také široká paleta barev od bílé, červené, fialové, zelené až po černou a další. Novinkou jsou dámské kabátky s trendovým kombinováním několika druhů materiálů a technologií. Použita je kombinace klasického vlněného flauše s detaily z proševu z lesklého materiálu, který je vyplněn peřím. Na některých modelech jsou použity třpytivé aplikace z kamínků Swarovski. Z pánských zimních modelů jsou připraveny vlněné bundy ve zkrácené délce doplněné úpletovým límcem v causal stylu.

SČMVD patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří přes 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů nebo hraček.

Kontakty:

Mgr. Rodan Svoboda
Sekretariát SČMVD
Svaz českých a moravských výrobních družstev
Václavské náměstí 21, 113 60 Praha 1
tel: 224 109 227, mob: 724 123 632
e-mail: svoboda@scmvd.cz
www.scmvd.cz
Ing. Lenka Bartoničková
Odbor poradenských služeb
Svaz českých a moravských výrobních družstev
Václavské náměstí 21, 113 60 Praha 1
tel: 224 109 342
e-mail: bartonickova@scmvd.cz
www.scmvd.cz