Výrobní družstva na veletrzích STYL a KABO v Brně

 

Na Mezinárodních veletrzích módy, obuvi a kožedělného zboží STYL a KABO, které se konají ve dnech 22.–24. 8. na výstavišti v Brně, se představí výrobní družstva Integra Zlín, Modela Pardubice, Moděva Konice a DUP Pelhřimov. Družstva pro veletrh STYL připravila kolekce dámských oděvů pro nadcházející sezónu, které doplňuje i několik pánských modelů. Na veletrhu KABO představí družstvo DUP Pelhřimov sortiment kožené galanterie a nástrojů pro manikúru a pedikúru.

Na veletrhu STYL budou ve společné expozici v pavilonu P, pod záštitou Svazu českých a moravských výrobních družstev, vystavovat družstva Integra Zlín (stánek 250), Modela Pardubice (stánek 253) a Moděva Konice (stánek 250). Na veletrhu KABO bude v pavilonu F vystavovat družstvo DUP Pelhřimov (stánek 003).

Integra, výrobní družstvo, Zlín představí novou kolekci pro sezónu podzim/zima. Základ tvoří bundy a pláště z prošívaných termo materiálů, imitací kůže a flauše. Dále nabízí úpletové kabátky v různých délkách a zajímavých dezénech. Součástí nabídky jsou také šaty, halenky, topy, sukně a kalhoty z lehčích úpletových směsových materiálů, vhodné pro denní nošení i do společnosti. Integra se vždy snaží, aby se oděvy daly vzájemně kombinovat a doplňovat. Téměř všechny modely jsou nabízeny ve velikostní řadě 38–62. Z barev převládají černá, červená, tmavě modrá, bílá a krémová.

Modela, výrobní družstvo Pardubice je výrobcem lehké dámské konfekce s mnohaletou tradicí a vlastní prodejnou v Chrudimi. V nabídce pro nadcházející sezonu podzim/zima jsou jak modely určené pro denní nošení, tak vhodné i pro společenské příležitosti. Vybírat je možné z řady šatů, šatovek, kabátků, sukní, halenek a trik ve velikostech 36–48. Oděvy jsou vyrobeny převážně ze směsových materiálů. Velký důraz je kladen na kvalitní zpracování, díky čemuž se Modele daří udržet si stálé zákazníky a zároveň získávat nové.

Moděva oděvní družstvo Konice připravila pro srpnový termín novou kolekci zimních plášťů, palet a pelerín z velmi kvalitních vlněných materiálů s příměsí kašmíru. Řada modelů bude doplněna přírodní kožešinou z polární lišky na límcích a kapucích, převážně odepínacích, k zajištění variability nabídky související i s cenovým odlišením jednotlivých modelů. Zákazník tak má možnost si zvolit různé varianty k objednání. V jednotlivých modelech budou zařazeny současné módní prvky a nejrůznější zajímavé součásti drobné přípravy a vzorované podšívky. Důraz je kladen na štíhlou siluetu, přičemž Moděva nezapomíná ani na možnost obléci ženy ve větších velikostech. Některé z modelů obsažených v kolekci toto umožňují. Přitom je vždy řešena preciznost vypracování, elegance a luxusní vzhled modelu. Část kolekce bude i pro pány – klasické štíhlé provedení ¾ vlněného pláště a volnočasová bunda s univerzálním využitím.

DUP – družstvo na veletrhu KABO nabídne svůj sortiment kožené galanterie a kovovýroby. Jedná se především o manikúry, kovové nástroje pro manikúru a pedikúru (nůžky, pilníky, pinzety, štipky), diplomatické kufříky, pilotní kufry, kosmetické kufříky, tašky na notebooky, spisové desky a autodesky. V rámci veletrhu DUP také představí vývojové modely pro další období.


 

SČMVD patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a parlamentu České republiky, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří přes 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů nebo hraček.