Výrobní družstva představí na veletrhu STYL kolekce oděvů pro nadcházející sezónu

 

Mezinárodního veletrhu módy STYL, který se koná ve dnech 18.–20. srpna 2018 v Brně, se tradičně zúčastní česká výrobní družstva Modela Pardubice a Moděva Konice, která na veletrhu představí především kolekce dámských oděvů pro sezónu podzim – zima 2018/2019. V letošním roce doplní nabídku družstevních výrobců na veletrhu Koplet Frýdek-Místek, Snaha Brtnice a Styl Studená. Výrobní družstva budou mít své zastoupení i na Mezinárodním veletrhu obuvi a koženého zboží KABO, na kterém bude vystavovat DUP Pelhřimov.

Společná expozice výrobních družstev – Styl, únor 2018

Jako v předchozích letech budou družstva na veletrhu STYL vystavovat ve společné expozici pod záštitou Svazu českých a moravských výrobních družstev v pavilonu P, stánek 258 – Moděva Konice, stánek 260 – Modela Pardubice, ve společném stánku 259 představí svoji produkci výrobní družstva Koplet Frýdek-Místek, Snaha Brtnice a Styl Studená. Družstvo DUP Pelhřimov bude vystavovat na veletrhu KABO v pavilonu F, stánek 005.

MODELA, výrobní družstvo Pardubice představí pro sezonu podzim – zima 2018/2019 novou kolekci modelů vhodných pro denní nošení i pro společenské příležitosti. Vybírat bude možné z řady šatů, sukní, halenek, šatovek, kalhot a kabátků. Nové modely jsou ušité z materiálu převážně ve složení viskóza, polyester, bavlna a elastan. Modely jsou nabízeny ve velikostní řadě 38–54, z barev převládá černá, šedá, modrá a vínová. Velký důraz je kladen především na kvalitní zpracování. Modela Pardubice má svoji podnikovou prodejnu v Chrudimi a oděvy dodává také do maloobchodních prodejen v celé České republice i na Slovensku.

www.modela.euweb.cz


MODĚVA oděvní družstvo Konice nabídne na srpnovém veletrhu doprodej aktuální kolekce dámských a pánských zimních plášťů, palet a pelerín. Družstvo nadále spolupracuje s módní návrhářkou Janou Berg. Předváděné modely jsou v jednoduchém a praktickém provedení pro každodenní nošení i v luxusnějším pojetí. Pláště a paleta jsou doplněné přírodní kožešinou do barvy materiálu. Použitým materiálem je vlna s podílem kašmíru a nylonu, v nabídce je také široká paleta barev. Moděva Konice je tradičním českým výrobcem dámské a pánské konfekce již od roku 1931. Výrobní program družstva je zaměřen na dámskou a pánskou klasickou konfekci, profesní oděvy a volnočasové a sportovní bundy.

www.modeva.cz

Módní přehlídka Moděvy Konice – Styl, únor 2018


KOPLET, výrobní družstvo invalidů ve Frýdku-Místku vyrábí pánské a dámské svrchní pletené oděvy, jako např. svetry, vesty, sukně, šaty nebo kabátky, dále pak pletené oděvní doplňky a pletené součásti školních uniforem pro děti. Kromě uvedených produktů družstvo vyrábí i pletené deky. Velkou část výroby tvoří pletené součásti profesních oděvů pro zaměstnance cestovních kanceláří, mobilních operátorů nebo dopravních společností.

www.koplet.cz


Snaha, kožedělné družstvo Brtnice se zabývá činěním různých druhů kožešin a trofejí pro velkoodběratele i maloodběratele. Obchoduje se surovinou i s vyčiněnými kožešinami, které dále zušlechťuje barvením a stříháním. Z vyčiněných kožešin šije a prodává různé výrobky, např. vesty, čepice, límce nebo rukavice. Svoji produkci družstvo dále rozšířilo i o kožešinové výrobky zaměřené na jezdecký sport.

www.snaha-brtnice.cz


STYL výrobní družstvo knoflíkářů, Studená se na veletrhu představí jako výrobce knoflíků, spon a galanterních doplňků určených pro výrobce oděvů i pro obchodníky s galanterním zbožím. Nabídka knoflíků je široká, co se týče použitých materiálů i různého provedení. Zákazníci mohou vybírat z široké škály vzorů i barev, družstvo vyrábí knoflíky z polyesteru, přírodních materiálů, jako je např. rohovina, Corozo, kokos, perleť nebo dřevo, ze směsného polopřírodního materiálu Urea nebo z kovu. Z povrchových úprav nabízí lesk, mat, lakování i zdobení laserem.

www.buttons.cz


DUP – družstvo se na veletrhu KABO představí se svým tradičním sortimentem manikúrních a pedikúrních nástrojů a kožené a textilní galanterie, jako jsou např. etue nebo manažerské a kosmetické kufříky.

www.dup.cz


SČMVD patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří přes 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů, šperků a hraček, ale také potravin a poskytování služeb.

Více informací o SČMVD a jeho členských výrobních družstvech naleznete na www.scmvd.cz.