Výrobní družstva se představí na veletrhu STYL v Brně

 

Na Mezinárodním veletrhu módy STYL, který se koná ve dnech 21.‑23. 2. 2015 na výstavišti v Brně, se budou prezentovat výrobní družstva Integra Zlín, Modela Pardubice a Moděva Konice. Společná expozice družstev, pod záštitou Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD), je soustředěna na veletrhu STYL v pavilonu P. Družstva se ve svých kolekcích zaměřují na klasickou dámskou konfekci, kterou doplňuje několik modelů pro pány. 

Integra, výrobní družstvo, Zlín pro sezónu jaro/léto 2015 připravila novou kolekci dámských oděvů. Tvoří ji především modely zhotovené ze směsových úpletů viskóza/elastan, jako např. trička, tuniky, šaty, svetříky, kalhoty, sukně. Dále oděvy z tkanin s obsahem elastanu, např. kalhoty, sukně, bundičky, saka, vesty a halenky. Svým zákaznicím nabízí jako vždy modely, které se vyznačují propracovanými střihy ve velikostech 38-62. V barevnosti převládají pastelové odstíny, zastoupena je také černobílá kombinace. Součástí kolekce je i nabídka několika modelů  pro podzim a zimu. Družstvo je poskytovatelem tzv. náhradního plnění. Odebíráním výrobků a služeb od družstva Integra VD Zlín odběratelé plní povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením.

MODELA, výrobní družstvo Pardubice je tradičním výrobcem dámských oděvů. Je zaměřena na šití lehké a středně těžké dámské konfekce. Pro novou sezonu jaro – léto 2015 pracovníci připravili nové modely letních šatů, sukní, halenek, kalhot a kabátků. Všechny výrobky jsou ušité z materiálu s příměsí elastanu. Oděvy mají módní vzory a barevnost odpovídá současným trendům. Družstvo dodává své modely do maloobchodních prodejen v ČR i na Slovensku. Podnikovou prodejnu má Modela v Chrudimi.

MODĚVA Konice oděvní družstvo představí novou kolekci zimních plášťů, palet a pelerín z velmi kvalitních vlněných materiálů s příměsí kašmíru. Řada modelů bude doplněna přírodní kožešinou z  polární lišky na límcích a kapucích, převážně odepínacích, k zajištění variability nabídky související i s cenovým odlišením jednotlivých modelů. Zákazník má tak možnost zvolit si různé varianty k objednání.

V jednotlivých modelech Moděvy Konice budou zařazeny současné módní prvky a nejrůznější zajímavé součásti drobné přípravy a vzorované podšívky. Důraz je kladen na štíhlou siluetu, přičemž nezapomínáme ani na možnost obléci ženy ve větších velikostech. Některé z modelů obsažených v kolekci toto umožňují. Přitom je vždy řešena preciznost vypracování, elegance a luxusní vzhled modelu. Část kolekce bude i pro pány – klasické štíhlé provedení ¾ vlněného pláště a volnočasová bunda s univerzálním využitím. Moděva Konice se zúčastní s touto kolekcí i módních přehlídek na přehlídkovém mole dvakrát denně v pavilonu P. Nová kolekce se skládá z 6 dámských modelů a 2 pánských.

SČMVD vznikl v říjnu 1953. Jeho posláním je zastupovat a podporovat členská družstva, vytvářet ty nejlepší podmínky pro jejich rozvoj a zajišťovat pro ně zejména ty druhy služeb, které pro svou činnost potřebují.

Kontakt:

Svaz českých a moravských výrobních družstev
Václavské náměstí 21, 113 60 Praha 1
www.scmvd.cz 

Mgr. Rodan Svoboda
Sekretariát SČMVD
tel: 224 109 227
e-mail: svoboda@scmvd.cz

Datum: 4.2.2015 14:07:00