Výstaviště plné módy

 

Premiéry kolekcí chystaných pro příští sezonu, trendy v podání módních expertů, B2B jednání a exkluzivní přehlídky. Veletrhy STYL a KABO slouží módní branži dvakrát ročně už celých 25 let. Od 17. do 19. února bude v hlavní roli móda pro sezonu podzim-zima 2018/2019 a poprvé se aktivně zúčastní i módní bloggerky.


Nové kolekce téměř 600 oděvních, textilních, obuvních a kožedělných značek představí vystavovatelé z 18 zemí. Ryze českých výrobců bude vystavovat 64 a téměř 50 firem přiveze své kolekce do Brna úplně poprvé. Podle očekávání si je prohlédne více než pět tisíc odborných návštěvníků. Vedle tradičních účastníků osloví obchodníky také řada nováčků. Na veletrhu STYL se bude prezentovat luxusní německé domácí oblečení, plavky a volnočasová móda značky Plantier a dvě řecké značky prádla, plavek a domácího oblečení: Pink Label a Pen.ky. Italská firma Emme Evolution přiveze do Brna kolekci značky Pregiò Couture, která reprezentuje elegantní a funkční dámské parky a bundy. Ze Srbska dorazí džínová móda Conto Bene Jeans a z Polska například dámská móda Dunka nebo pánská konfekce Folstop. Nabídku rozšíří i několik dodavatelů textilu a oděvů z Indie a Pákistánu.

Premiérově přijedou vystavovat také někteří menší čeští výrobci. Pod značkou Carri BOOm se skrývá mladistvé oblečení pohodlných střihů, firma DivaModa představí kolekci extravagantní dámské značky Mexton, Kratochvil Styl je značkou dámské konfekce originálního designu a firma Angra CZ do Brna přiveze pokrývky hlavy.

Také KABO rozšíří tradiční nabídku o nové značky. Z Řecka se můžeme těšit na obuv S.Pietro a z Pákistánu na tři firmy s koženou galanterií, opasky a rukavicemi. Poprvé bude vystavovat česká společnost Medico prevent, která se zaměřuje na pohodlnou a zdravotní obuv zahraničních značek: BF jsou kožené pantofle pro celou rodinu se speciální technologií pro měkčí nášlap, Szamos je tradiční maďarská značka vysoce kvalitní dětské obuvi, Medico je zdravotní dětská obuv, pod značkou Trek najdete ruskou celokoženou outdoorovou obuv do náročných přírodních podmínek a obuv Klartex je určena pro každodenní nošení. V segmentu kabelek, tašek a batohů zaujme hravá kolekce značky Sammao i nabídka společnosti Lilió, která využívá florální motivy.

Poprvé s módními bloggerkami

Fenomén blogování v posledním desetiletí hýbe světem módy a ani STYL a KABO nezůstávají stranou. Přizvali jsme ke spolupráci módní bloggerky a dali jim volnou ruku, aby si vybraly trendové kousky přímo z kolekcí vystavovatelů. Výsledek si nenechte ujít! Speciální přehlídka Bloggers & Designers Show proběhne v neděli 18. února od 18 hodin v pavilonu P. Vedle bloggerek se představí také aktuální tvorba návrhářek Debbie Brown a Saray del Saz, vstupenky v ceně 350 korun jsou v předprodeji, na místě pak za 450 korun.

Debbie BrownSaray del Saz Michaela Salačová

Přehlídkové molo v pavilonu P navíc několikrát denně ožije kontraktačními přehlídkami nových kolekcí vystavujících firem. Vedle dámské a pánské konfekce se chystají také přehlídky prádla a punčochového zboží.

Jaké jsou trendy a co se bude nosit?

Na tuto klíčovou otázku odpoví tradiční prezentace nizozemské návrhářky Ellen Haeser spojená s módní přehlídkou. Uskuteční se v sobotu 17. února od 14 hodin přímo na mole v pavilonu P a renomovaná odbornice se zaměří nejen na styly, tvary, barvy i látky pro dámskou a pánskou módu v sezoně podzim - zima 2018/2019, ale upozorní i na trendy s výhledem do roku 2030 v udržitelné módě, prodejnách či aplikacích pro uživatele. V závěru přednášky proběhne komentovaná přehlídka trendových modelů, které Ellen Haeser vybere z kolekcí vystavovatelů.

Druhá unikátní trendová přednáška se bude věnovat dámskému prádlu. V centru pozornosti budou aktuální střihy demonstrované na modelech různých značek formou komentované přehlídky. S těmito trendy obchodníky seznámí Martin Kárych ze společnosti ALTRA na mole pavilonu P tentýž den v sobotu 17. února již v 11.50 hodin a přednáška naváže bezprostředně na přehlídku Lingerie Show.

Poradenské centrum nejen pro obchodníky

Víte, jak správně označovat materiálové složené oděvu? Rozumíte všem symbolům údržby? Znáte novou evropskou směrnici ke značení velikostí? A víte, jaké jsou vlastnosti oděvů z vlny Merino a jak se o ně starat? V tom všem vám pomůže Poradenské centrum STYL, které se letos poprvé otevře v pavilonu P. Vystavovatelům i návštěvníkům veletrhu nabídne v sobotu a neděli vždy v 10.00 a v 16.00 hodin konzultace zdarma, odborníci z ATOK, SOTEX a Woolmark company poradí také v oblasti reklamací a ochrany spotřebitele.

V programu je také přednáška „Merino vlna – krásná a všestranná, poskytující pohodlí po celý rok“ nebo seminář „Jaké povinnosti přinese GDPR malým výrobcům a obchodníkům“. V neděli nabídne řadu námětů i pro dnešní obchodníky zajímavá prezentace s názvem „Co chceš, můžeš!“ mnohdy neznámé skutečnosti a myšlenky Tomáše Bati. Martin Kárych se v přednášce „XXS vers. 4XL aneb 65A proti 120G“ bude zabývat otázkou, zda je jednotná cena spravedlivá pro všechny zúčastněné.

Nebudou chybět dva tradiční ceremoniály. V sobotu v 15 hodin budou předány certifikáty Česká kvalita a Žirafa výrobcům a dodavatelům zdravotně nezávadné obuvi. V neděli proběhne předání ocenění „Osobnost roku 2017 v textilním a obuvnickém průmyslu“.