Wadima je 20 let na českém trhu i na veletrhu


Zastoupení značky Wadima pro Českou republiku má pardubická společnost V.style CZ s.r.o
. od roku 2001 a na veletrhu STYL vystavuje pravidelně. Letos zde tedy oslavuje dvacáté výročí! Vždy připravuje nový katalog a nové kolekce spodního i nočního prádla a dámské konfekce. K jejich tradici patří halenky, šaty, sukně a svetříky. Majitelky firmy, Ivany Beránkové, jsme se zeptali na aktuální trendy v materiálech a barvách.

„Do konfekce se v poslední přidávají modalová vlákna, jinak u českých žen vede tradiční bavlna. Máme proto řadu základních kolekci ze stoprocentní bavlny, kde zůstává oblíbená kombinace bílá/černá a přidávají se sezónní barvy. Zákaznice se k nám často vrací pro svoje oblíbené kousky a dokupují si je ve více barvách dle trendů. Každému vyhovuje něco jiného, kolekci máme širokou, pro mladší i starší ženy. Myslím, že si vybere každá,“ řekla s úsměvem Ivana Beránková.

V expozici nás zaujaly i prodloužené svetry tzv. kardigany v různých převážně pastelových barvách, které jsou nyní velmi oblíbené a sednou na různé typy postav. Dají se kombinovat jak na šaty, tak k sukním i ke kalhotám. V sortimentu spodního prádla se nové barvené trendy projevují pozvolna. „Klasika je bílá, černá, tělová, to musí být jako základ. Právě zde objednáváme kolekci podzim/zima na předvánoční trh a tam je vždy vánoční komprimace červené/černé, letos se přidala barva tmavě zelená smaragdová. Na jaro spíše vedou pastelové barvy, na podzim zase obráceně tmavé – vínová, zelená, tmavě modrá,“ doplnila majitelka.