WERSO: francouzské materiály, české nápady

 

Za značkou luxusního spodního prádla Werso, která úspěšně působí na našem trhu od roku 2004, stojí majitelka a zároveň návrhářka firmy Jiřina Matoušková. Ta každoročně uvádí na trh kolekce modelů spodního prádla, korzetů i nočních košilek. A stejně jako v únoru prezentovala i letos své nové modely na veletrhu STYL – a to jak na svém stánku, tak v rámci módní přehlídky spodního prádla LINGERIE SHOW.


„V nové kolekci samozřejmě reagujeme na přání zákazníků i na to, co se nejvíc prodává a chybí jinde na trhu,“ říká majitelka firmy, která šije modely z luxusních, zejména francouzských materiálů a s velkým rozsahem velikostí od 60 do 125 cm, košíčků od velikosti A do K. „I ženy s plnými tvary chtějí mít krásné, barevné prádlo, takže vůbec se nebojíme malinových, modrých a všech možných barev. Když seženu hezký materiál, tak už vím, co z něj vyrobím. Myslím si, že zákaznice jsou dneska náročnější, než když jsme začínali, a chtějí něco exkluzivního a jiného, co jim bude slušet. Takže takové věci šijeme. Jak jste mohli vidět, máme na módní přehlídce hodně zdobné modely, protože víme, že je ženy mají rády. Ale šijeme i hladké modely pod hladké oblečení,“ říká Jiřina Matoušková.

S průběhem veletrhu po dvou dnech je spokojená. „Naštěstí se opakuje situace z minulého veletrhu, kdy máme u našeho stánku stále frontu.  Měly jsme tu původně být ve dvou lidech a jsem ráda, že jsme tu nakonec tři, protože bychom to jinak nestíhaly. Náš stánek je pořád v obležení a snad je to z důvodu, že se líbíme a zákazníci se k nám vrací,“ říká majitelka firmy a současně kreativní návrhářka z Turnova.