Werso – od šatiček pro panenky po luxusní spodní prádlo


Jako malá uplatnila svůj talent a fantazii v miniaturních modelech, když šila šatičky pro své panenky. Ani ekonomické vzdělání ji nesvedlo od umělecké dráhy, k navrhování se vrátila a dnes patří její značka spodního prádla Werso mezi pojmy u nás i ve světě. Pořádá své fashion weeks, do krajek obléká krásné modelky a pravidelně ji najdeme i na brněnském veletrhu STYL. Řeč je o Jiřině Matoušové.

„Na trhu působíme od roku 2004 a musím říci, že tady v Brně jsme pravidelně, už ani neumím spočítat pokolikáté,“ usmívá se majitelka značky. V loňském roce představila své prádlo i na módní přehlídce, pro letošek má další novinky. „Jsme tu s novou kolekci na velká prsa, protože dámy se nám zvětšují. Stupňujeme velikostní tabulky a nyní jsme vlastně u velikosti P, což odpovídá číslu 17.  I v této velikosti děláme podprsenky nádherné a myslím si, že dámy to velice oceňuji,“ uvedla Matoušová.

V kolekcích značky najdeme velký výběr barev, vzorů, výšivek, krajek, vybere si opravdu každá žena. Stálicí v barevnosti je černá a béžová, bílou návrhářka moc neporučuje, je to barva nevěst a pod oblečením bývá více vidět. V kolekcích vyniká nádherná modrá tlumenějších tónů, stále vede i barva bordó.

Podle návrhářky u spodního prádla nezáleží pouze na aktuální módě, ale na vkusu zákaznice a na oblečení, ke kterému podprsenku ladí. „Když se jedná o slavnostní události či svatby a máte šaty, je dobré dodržet barvu spodního prádla. Vykukující barevné ramínko pak s nimi ladí a vypadá, že patří do kompletu,“ vysvětlila návrhářka. Jak je to se vzory a zdobením? „V létě se hodně nosí obtažená trička na tělo, pod ně si dámy kupují hladké podprsenky převážně v béžové nebo smetanové barvě, případně tmavě šedé. Ale chtějí se zdobit, takže samozřejmě si koupí tuhle hladkou a k ní si hned berou alespoň dvě krajkové. Udělají tak radost sobě i svému protějšku,“ uzavřela majitelka značky Werso.