ZASLOUŽÍ SI VAŠI POZORNOST

 

Mezinárodním veletrhům módy STYL a KABO zůstává věrná dlouhá řada významných oděvních, obuvnických a kožedělných firem, a to jak domácích výrobců, tak dovozců. Letos v únoru se také představí přes třicet zcela nových vystavovatelů, devatenáct na STYLu a deset na veletrhu KABO.

Debutantem na veletrhu STYL bude společnost PROMORAIN, která přiveze špičkové deštníky značky FULTON London. Ty jsou již od roku 1956 zárukou kvality, designu a elegance. Výrobce s vlastním technickým a designovým vývojem si zakládá na kontrole kvality a patentovaných vylepšeních, takže jeho sortiment je skutečně tím nejlepším, co dnes lze v oblasti deštníků na světovém trhu najít. Také proto patří značka FULTON London mezi vybrané dodavatele britské královny Alžběty.

Poprvé se návštěvníci seznámí také s nabídkou společnosti Belleshoes ze slovenského Komárna, která na veletrhu STYL přestaví vysoce kvalitní oblečení pro sport a volný čas.

V zóně Fresh Fashion bude mít premiéru česká módní značka Ritore, která vytváří unikátní kožené pásky a módu pro milovníky minimalistického stylu. Skrývá se pod ní tvorba mladých návrhářů Emilie Swider a Ricarda Toriniho, kteří jsou držiteli několika ocenění za oděvní design. Dalším nováčkem zóny Fresh Fahion bude značka Spookid, která se zaměřuje na design a výrobu alternativního oblečení pro děti. Jejich hlavním mottem je Originalita pro ty, kterým nestačí mainstream a mají rádi věci, které se většině zdají "divné". V sortimentu určitě nenajdete růžové volánky, zato se můžete těšit na vtipné rockerské kreace pro nejmenší.

K významným návratům patří účast mezinárodní společnosti FELINA, jejíž historie sahá až do roku 1885. Specialista na luxusní dámské spodní prádlo větších velikostí má v portfoliu značky  FELINA, CONTURELLE by FELINA a nyní nově značku pro mladé UNUSUAL. Prioritou společnosti je perfektně padnoucí střih a výborná kvalita, do sezony jaro a léto vstupuje mj. s novými tvary prostorných košíčků pro pohodlnější nošení a s materiálovou novinkou Double-Face s vyšším podílem bavlny na vnitřní straně. Novinkou je rovněž série podprsenek s odepínacími multifunkčními ramínky.

Pozornost si zaslouží také návrat vystavovatele Štěpán Junek Easy Style, který se na veletrhu STYL představí po pěti letech a deseti ročnících. Firma od roku 2000 vyrábí a distribuuje výhradně českou konfekci, a to včetně nadměrných velikostí až do čísla 56. Celá kolekce je tvořena z vlastních návrhů a rychle reaguje na požadavky trhu i módní trendy. Výrobky Easy Style se na trhu prosazují kvalitou materiálů, střihovým zpracováním i příznivými cenami a mají prodejní zastoupení ve více než čtyřiceti městech po celé České republice. Po třech letech se na veletrh vrací také společnost MILETA, která  patří mezi největší evropské výrobce kapesníků, košilovin a batistů.

Potěšitelný je růst zájmu ze strany polských vystavovatelů, kteří tradičně patří k největším zahraničním účastníkům brněnských veletrhů módy. Na rozsáhlém stánku o ploše 300 m2 se představí Ptak Moda – největší polský oděvní velkoobchod, který je součástí Ptak Trade Center – největšího velkoobchodního centra ve střední Evropě. Zahraničním zpestřením bude také účast dvou vítězů akce Central European Fashion Days, kterou organizuje maďarská agentura Design Terminal. Tato agentura hradí prezentaci jedné vítězné firmy na veletrhu STYL (INQ concept neboli inkubátor mladých designérů s tvorbou návrhářky Orsolye Csík) a jedné na veletrhu KABO (kožená galanterie návrhářky a značky současně - Agnes Kovacs). V neposlední řadě se rozšiřuje nabídka italských a francouzských značek, které na veletrhu zastupují české společnosti Imponex, Irtanex a Ondřej Fotr.

K novým vystavovatelům veletrhu KABO patří společnost HH sportif, která je výhradním dovozcem značek HELLY HANSEN a SELECT. Historie norské značky HELLY HANSEN sahá až do roku 1877 a jde o významného inovátora v oblasti outdoorového a sportovního vybavení. Novinkou v sortimentu společnosti bude francouzská značka sportovní obuvi TBS.

Pozornosti návštěvníků by neměla uniknout ani premiérová expozice polské společnosti Trio PL, která je významným výrobcem luxusní pánské obuvi. 

Po dvou ročnících se na KABO vrací společnost DERMATEX, která je dodavatelem luxusní dámské obuvi značky DESKA. Po stejně dlouhé absenci se návštěvníci veletrhu seznámí také s obuví polské firmy ACORD, vrací se rovněž dodavatel batohů Leasyn a další.