ZÓNA ORIGINÁLNÍ MÓDY FRESH FASHION POPRVÉ NA VELETRZÍCH STYL A KABO

 

Novinkou 42. ročníku brněnských veletrhů STYL a KABO 2013 je zóna originální mladé módy Fresh Fashion, kterou organizují Veletrhy Brno ve spolupráci s módní značkou Lovemusic. V rámci zóny Fresh Fashion se ve dnech 18. - 20. srpna představí pět českých vystavovatelů, kteří kladou důraz na originální design, kvalitní provedení a své výrobky vyrábějí v České republice. Značky Lovemusic, Dara bags, Playbag, Trash Made a ReeflexDesign se doposud prezentovaly především na trzích nezávislé módy a dalších designových událostech.

Česká módní značka Lovemusic se na veletrhu STYL představí letos poprvé. Originální móda, módní doplňky i bižuterie vynikají svěžím, atraktivním designem, pečlivým zpracováním, kvalitními materiály a výrobou v České republice s vysokým podílem ruční práce. Na návrzích výrobků spolupracuje s mladými českými výtvarníky, například s MgA. Vendulou Chalánkovou nebo BcA. Jindřichem Janíčkem. Na srpnovém veletrhu STYL uvede Lovemusic dámskou kolekci jaro/léto 2014, se kterou se návštěvníci budou moci seznámit i během módních přehlídek. Kolekce propojuje jednoduché tvary a čisté střihy návrhářky Jany Krčmové s dramatickými potisky lesní zvěře, jejichž autorkou je Berta Zachrlová. Sukně, šaty a halenky jsou vyrobeny z přírodních materiálů bavlny a viskózy, které doplňuje poloprůsvitný šifon. Barevnost vychází z přírodních barev, se kterými kontrastuje korálově červená a mentolová barva. Jednotlivé modely kolekce jsou navrženy s důrazem na nositelnost, slušivost, kombinovatelnost a pohodlnost, přitom ale dávají vyniknout jedinečnému kouzlu své nositelky. Kromě výroby módního zboží se firma Lovemusic s.r.o. věnuje pořádání trhů nezávislé módy, například Factory Fashion Market a Holešovice Fashion Market.
Více informací: www.lovemusic.cz, http://www.novetrhy.cz/

Trash Made představí na veletrzích STYL a KABO kolekci designových šperků, módních a bytových doplňků pro muže i ženy. Autorem projektu je společnost REMA Systém, a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění a recyklaci elektroodpadu. Všechny předměty jsou tak vyrobeny z materiálů a součástek, které už jednou byly použity a původně měly být zrecyklovány nebo trvale zničeny (desky plošného spoje, počítačové chladiče, ochranné návleky kabelů, fólie z počítačových klávesnic nebo tlačítka telefonních budek). Tyto součástky fascinují různorodostí tvarů, barev a materiálů a samy tak ukazují svůj další potenciál. Trash Made jejich přání vyplňuje a dává jim nový tvar, funkci a životní náboj. Na projektu se podílí skupina umělců, designérů, uměleckých řemeslníků, výrobců a také tým organizující sběr a svoz vyřazených elektrospotřebičů.
Více informací: http://www.trashmade.cz/

ReeflexDesign jsou reflexní šperky a další stylové doplňky, které původně vznikly recyklací reflexních folií zbylých z výroby dopravního značení. V současné době v rámci ReeflexDesign vznikají dvě produktové řady – původní šperky vytvářené vlastní technologií, která zaručuje až 95% podíl recyklovaných materiálů (doplněno pouze o chirurgickou ocel), a zakázkové šperky s motivy z dopravních značek a dalšími. Pro veletrh Styl a Kabo 2013 stojí za zmínku hlavně zakázková výroba šperků (převážně náušnic a manžetových knoflíčků) s motivy založenými na firemním vizuálním stylu. Na základě logotypu je možné zpracovat několik různých variant šperků včetně tematického tisku do víčka krabičky (ideální pro motto společnosti a její webovou adresu). Tímto způsobem Reeflexdesign realizoval zakázky pro firmy jako ZOOT, Arplan, INEX nebo Palmknihy. Samozřejmostí je diskuse grafických návrhů, tvorba vzorových kusů i velkoobchodní cena adekvátní velikosti zakázky. V rámci prezentace na veletrhu STYL bude k vidění standardní nabídka reflexních náušnic s motivy z dopravních značek včetně magnetických stojánků, které jsou k dispozici prodejcům.
Více informací: http://reeflexdesign.com/

Playbag  je projekt hledající ideály v designu oděvních doplňků. V ateliéru Playbag nevznikají pouze městské tašky a klasické brašny, ale snaží se obsáhnout i další atypické a specializované produkty v tomto oboru. Výchozími body pro tvorbu jsou funkce, kvalita, jednoduchost a estetika. Přednost dostává užitná hodnota nad komponovanou krásou. Playbag si potrpí na kvalitní materiály a komponenty, vedoucí k požadovanému ideálu výsledného produktu. Celý proces od návrhu až po realizaci probíhá v jednom ateliéru. Každý modelový projekt je ukončen malosériovou výrobou. Česká řemeslná tradice a design, nové technologie a kvalitní materiály, to vše jsou základní pilíře značky Playbag.
Více informací: http://www.playbag.cz/

Ostravská značka Dara bags vyrábí především kabelky a tašky z barevných koženek a látek. Dara bags klade při navrhování a výrobě kabelek důraz především na vysoce profesionální zpracování. Usiluje o to, aby každá taška nesla punc originality a nechyběly jí praktické drobnosti zvyšující komfort při obvyklém nošení. Kabelky Dara bags jsou u šity z těch nejkvalitnějších materiálů. Každá taška je promyšlena do nejmenších detailů. Všechny střihy jsou testovány v běžném provozu, aby, že zákaznice Dara bags obdrží vždy perfektně propracovaný kousek.
Více informací: http://www.darabags.com

K odpočinku obchodníků mezi jednáními a osvěžením nejen originální módou, ale i nápoji a hudbou, přispěje také chill-out zóna SIESTA na venkovní ploše mezi pavilony P a F.

Kontakt na pořadatele: Kateřina Hanko Pletichová, tel. 723151417, katka@lovemusic.cz

Datum: 16.8.2013 0:15:00