Dámské plavky se vracejí k odvážnějším střihům

Zhruba pět týdnů po pařížské výstavě se o plavkách a koupací módě mluví detailně i v Brně. Martin Kárych ze společnosti Altra, který dnes na veletrhu STYL přednášel o trendech pro nové desetiletí, potvrdil návrat designérů k celkově odvážnějšímu přístupu v případě dámských plavek. „Zdá se, že snaha neprovokovat byla pohřbena,“ uvedl mimo jiné s tím, že bikini i nadále zůstanou nejprodávanějším sortimentem, přestože zaznamenávají mírný ústup ze slávy.

 

Zhruba pět týdnů po pařížské výstavě se o plavkách a koupací módě mluví detailně i v Brně. Martin Kárych ze společnosti Altra, který dnes na veletrhu STYL přednášel o trendech pro nové desetiletí, potvrdil návrat designérů k celkově odvážnějšímu přístupu  v případě dámských plavek. „Zdá se, že snaha neprovokovat byla pohřbena,“ uvedl mimo jiné s tím, že bikini i nadále zůstanou nejprodávanějším sortimentem, přestože zaznamenávají mírný ústup ze slávy.


Jednodílné plavky, které jsou veřejností obvykle považovány za usedlejší než plavky dvojdílné, opět nabývají sexy podoby. Může za to především hluboký výstřih ve tvaru V, úvaz za krkem a obnažená záda.  Zřejmě nejvýraznější aktuální změna se však týká spodního dílu dámských plavek, kdy se výrazně zvedá výška pasu, mnohdy až k pupíku, a naopak se extrémněji vykrajují nohavičky, což přispívá k optickému prodloužení nohou, a tím i celé postavy. Varianty horního dílu plavek jsou různorodé a často zabíhají až do řešení v konfekčním stylu, kdy jsou plavky například zdobeny volány nebo jsou jinak zakryta ramena či paže.

Řešení, která ženám s pár kily navíc pomáhají skrýt méně lichotivé partie, jsou vůbec in. Motto „Cítím se dobře ve svém těle, cítím se dobře ve svých plavkách“ letos přivedlo na pařížské molo i plnoštíhlé modelky. Přestože odborníci přijali tento fakt spíše s rozpaky, jasně se ukázalo, že životní styl současné populace ovlivňuje i módní trendy pro nadcházející roky. Co se týče barevnosti, objevuje se více tlumených barev na úkor těch zářivých, i když podle slov Martina Kárycha se dá čekat, že se tento trend projeví spíše v prádle než v plavkách. 

Muži to mají podstatně jednodušší, neboť pánské plavky nečeká žádná revoluční změna. Ve hře zůstávají různorodé potisky materiálů i klasické barvy, jako je modrá, červená, trikolóra nebo černá v kombinaci s bílou Častěji se objevuje elastické provedení plavek a stále jsou aktuální pánské šortky, končící zpravidla v půli stehen. Zdobným prvkem jsou přiznané tkaničky či šňůrky v pase.