Předány ceny osobnostem roku 2015 v textilním a obuvnickém průmyslu

Jednatel společnosti D.P.K. Petr Kubát a zakladatel firmy SILK & PROGRESS Petr Moravec se stali osobnostmi roku v textilním a obuvnickém průmyslu. Ocenění, která se vyhlašují pravidelně při únorových ročnících veletrhů STYL a KABO, jim dnes byla udělena odborným časopisem Svět textilu a obuvi ve spolupráci s Veletrhy Brno, Asociací textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK) a Českou obuvnickou a kožedělnou asociací (ČOKA).

 

Jednatel společnosti D.P.K. Petr Kubát a zakladatel firmy SILK & PROGRESS Petr Moravec se stali osobnostmi roku v textilním a obuvnickém průmyslu. Ocenění, která se vyhlašují pravidelně při únorových ročnících veletrhů STYL a KABO, jim dnes byla udělena odborným časopisem Svět textilu a obuvi ve spolupráci s Veletrhy Brno, Asociací textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK) a Českou obuvnickou a kožedělnou asociací (ČOKA).


Obě ceny jsou udělovány osobnostem za jejich dlouhodobou činnost v rámci konkrétního oboru a významný přínos pro danou branži. Cenu za obuvnickou a kožedělnou výrobu a obchod v České republice za rok 2015 získal Petr Kubát, který v roce 1994 založil spolu s manželkou Dagmar firmu, specializující se na výrobu certifikované obuvi pro děti do tří let. V posledních letech společnost D.P.K. rozšířila nabídku pro předškolní a školní děti, kdy vyrábí kvalitní vycházkovou a domácí obuv. Celá výrobní kolekce byla postupně testována a z hlediska kvality i zdravotní nezávadnosti nadstandardně hodnocena. Firma D.P.K. tak může označovat všechny své modely symbolem Česká kvalita a visačkou Žirafa – zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě.

V oblasti textilní výroby a obchod získal ocenění Petr Moravec, který v roce 1993 založil spolu se svým společníkem firmu SILK & PROGRESS, a zprivatizoval tak jeden z bývalých satelitů velkého podniku Hedva. Firma se zabývá výrobou speciálních technických textilií pro několik set různých aplikací. Kromě toho se Petr Moravec více než deset let věnuje práci pro ATOK jako viceprezident asociace.

Ceny na brněnském výstavišti dnes předávali Michal Korol, šéfredaktor časopisu Svět textilu a obuvi, a Gabriela Císařová, ředitelka projektu STYL a KABO, společně s tajemnicí ČOKA Vlastou Mayerovou a výkonným ředitelem ATOK Jiřím Česalem.  Oceněný Petr Kubát si cenu převzal osobně na předváděcím molu v pavilonu P, za nepřítomného Petra Moravce cenu převzala zástupkyně ATOK Ludmila Hálkovová.