Trendy v dámském prádle: tangům odzvonilo, kalhotky mohou být až do pasu a vracejí se polokorzety a korzety

Trutnovská firma Werso dokazuje, že luxusní prádlo není doma jen ve Francii, ale také v Česku. Aktuální kolekce této značky s ryze českým designem i výrobou dvakrát denně otevírá přehlídku LINGERIE & BEACHWEAR SHOW. Detailně si ji prohlédnete na stánku v pavilonu P.

 

Trutnovská firma Werso dokazuje, že luxusní prádlo není doma jen ve Francii, ale také v Česku.  Aktuální kolekce této značky s ryze českým designem i výrobou dvakrát denně otevírá přehlídku LINGERIE & BEACHWEAR SHOW. Detailně si ji prohlédnete na stánku v pavilonu P.


Kvalitní a dobře padnoucí prádlo vylepšuje postavu, zakrývá a maskuje problémové partie a naopak zdůrazňuje to, co chce žena ukázat. A především se v něm cítí dobře. Hodně o tom ví paní Jiřina Matoušová, zakladatelka a návrhářka značky Werso, která se vedle práce na tvorbě nových modelů zabývá také osvětou a poradenstvím pro výběr správné velikosti podprsenky. „Ženy zde velmi často chybují a samy sobě a své postavě nevědomky ubližují. Spodní prádlo je nejdůležitější dámského oblečení, protože jeho špatný tvar nezakryjete ani sebeluxusnějším oděvem. Já poznám špatně vybranou podprsenku i zpod kabátu,“ říká Jiřina Matoušová.  Pro výběr správného prádla je podle ní důležitá postava, ale také osobní styl. A vhodné prádlo pomůže každému typu postavy. „Baculky, které obléknou své plné tvary do krásného prádla, mohou vypadat lépe než hubené a kostnaté holky. Ale samozřejmě všeho s mírou,“ dodává.

Značka Werso si potrpí na francouzské krajky a další vysoce kvalitní materiály, které nejen krásně vypadají, ale také se příjemně nosí. Základem je dokonalý střih a ploché švy, díky kterým jsou i krajkové podprsenky pod prádlem neviditelné a skvěle formují postavu. Jak ukazuje veletržní přehlídka značky Werso, trendy přejí živějším barvám a zdobnějším modelům, zajímavé jsou aplikace ze třpytivých kamínků. Barevná škála je širší než v minulosti také z důvodu, že spodní prádlo dnes často barevně koresponduje s vrchním oblečením, přiznává se i navenek a dolaďuje outfit.

„Krásné barvy, květinové vzory, ale i hladké prádlo různě zajímavě graficky řešené, například s pásky. Uplatňují se rafinovanější střihy a také kombinace materiálů, třeba krajky nejlépe vyniknou právě v kombinaci s hladkými a síťovanými materiály,“ popisuje návrhářka aktuální trendy. „Začínají se nosit korzety a polokorzety, které Werso šije už spoustu let a jako první jsme je předvedli právě tady na veletrhu STYL. Teď jsou polokorzety vidět i u ostatních výrobců. My se na ně cíleně zaměřujeme a máme širokou nabídku, protože korzet je na ženě vždy něco výjimečného a krásného,“ je přesvědčená Jiřina Matoušová.

Stejně jako v plavkové módě se mění také tvary dámského prádla. „Trochu odzvonilo tangům, i když je pořád šijeme pro zákaznice, které je nadále preferují. Kalhotky mají často podobu šortek, jsou nižší a zasahují až na stehna, i když osobně mám raději kalhotky vykrojené, aby nezkracovaly nohy,“ popisuje designérka značky Werso. Další aktuální trend vysokých kalhotek zato velmi oceňuje. Kalhotky do pasu se podle ní výborně hodí do úzkých kalhot a sukní, protože gumička nerozděluje bříško. Vypadají dobře pod oblečením a hlavně jsou pohodlné a dobře sedí. „Mohou být krásné, s krajkou, vypadat velmi sexy a zároveň formovat postavu. V příštích týdnech se chystám vzorovat další kolekci, kde se na vysoké kalhotky určitě zaměřím,“ prozradila Jiřina Matoušová.