Výrobní družstva se představí na veletrhu STYL v Brně

Na Mezinárodním veletrhu módy STYL, který se koná ve dnech 21. 23. 2. 2015 na výstavišti v Brně, se budou prezentovat výrobní družstva Integra Zlín, Modela Pardubice a Moděva Konice. Společná expozice družstev, pod záštitou Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD), je soustředěna na veletrhu STYL v pavilonu P. Družstva se ve svých kolekcích zaměřují na klasickou dámskou konfekci, kterou doplňuje několik modelů pro pány.

 

Na Mezinárodním veletrhu módy STYL, který se koná ve dnech 21.‑23. 2. 2015 na výstavišti v Brně, se budou prezentovat výrobní družstva Integra Zlín, Modela Pardubice a Moděva Konice. Společná expozice družstev, pod záštitou Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD), je soustředěna na veletrhu STYL v pavilonu P. Družstva se ve svých kolekcích zaměřují na klasickou dámskou konfekci, kterou doplňuje několik modelů pro pány. 

Integra, výrobní družstvo, Zlín pro sezónu jaro/léto 2015 připravila novou kolekci dámských oděvů. Tvoří ji především modely zhotovené ze směsových úpletů viskóza/elastan, jako např. trička, tuniky, šaty, svetříky, kalhoty, sukně. Dále oděvy z tkanin s obsahem elastanu, např. kalhoty, sukně, bundičky, saka, vesty a halenky. Svým zákaznicím nabízí jako vždy modely, které se vyznačují propracovanými střihy ve velikostech 38-62. V barevnosti převládají pastelové odstíny, zastoupena je také černobílá kombinace. Součástí kolekce je i nabídka několika modelů  pro podzim a zimu. Družstvo je poskytovatelem tzv. náhradního plnění. Odebíráním výrobků a služeb od družstva Integra VD Zlín odběratelé plní povinnost zaměstnávat osoby se zdravotním postižením.

MODELA, výrobní družstvo Pardubice je tradičním výrobcem dámských oděvů. Je zaměřena na šití lehké a středně těžké dámské konfekce. Pro novou sezonu jaro – léto 2015 pracovníci připravili nové modely letních šatů, sukní, halenek, kalhot a kabátků. Všechny výrobky jsou ušité z materiálu s příměsí elastanu. Oděvy mají módní vzory a barevnost odpovídá současným trendům. Družstvo dodává své modely do maloobchodních prodejen v ČR i na Slovensku. Podnikovou prodejnu má Modela v Chrudimi.

MODĚVA Konice oděvní družstvo představí novou kolekci zimních plášťů, palet a pelerín z velmi kvalitních vlněných materiálů s příměsí kašmíru. Řada modelů bude doplněna přírodní kožešinou z  polární lišky na límcích a kapucích, převážně odepínacích, k zajištění variability nabídky související i s cenovým odlišením jednotlivých modelů. Zákazník má tak možnost zvolit si různé varianty k objednání.

V jednotlivých modelech Moděvy Konice budou zařazeny současné módní prvky a nejrůznější zajímavé součásti drobné přípravy a vzorované podšívky. Důraz je kladen na štíhlou siluetu, přičemž nezapomínáme ani na možnost obléci ženy ve větších velikostech. Některé z modelů obsažených v kolekci toto umožňují. Přitom je vždy řešena preciznost vypracování, elegance a luxusní vzhled modelu. Část kolekce bude i pro pány – klasické štíhlé provedení ¾ vlněného pláště a volnočasová bunda s univerzálním využitím. Moděva Konice se zúčastní s touto kolekcí i módních přehlídek na přehlídkovém mole dvakrát denně v pavilonu P. Nová kolekce se skládá z 6 dámských modelů a 2 pánských.

SČMVD vznikl v říjnu 1953. Jeho posláním je zastupovat a podporovat členská družstva, vytvářet ty nejlepší podmínky pro jejich rozvoj a zajišťovat pro ně zejména ty druhy služeb, které pro svou činnost potřebují.

Kontakt:

Svaz českých a moravských výrobních družstev
Václavské náměstí 21, 113 60 Praha 1
www.scmvd.cz 

Mgr. Rodan Svoboda
Sekretariát SČMVD
tel: 224 109 227
e-mail: svoboda@scmvd.cz