Gabriela Císařová, ředitelka projektů STYL a KABO

 

S veletržnictvím je spjata od roku 1992, kdy začala pracovat na BVV na pozici obchodníka. Na současnou funkci ředitelky projektů STYL a KABO nastoupila na základě výběrového řízení v roce 2004. Bylo to období, kdy přemýšlela o tom, že nutně potřebuje změnu, a tak se přihlásila a uspěla. Opustila potravinářské, sportovní i kosmetické veletrhy a doslova naskočila do světa módy. „Měla jsem plnou podporu v manažerce Dáši Telecké, která vedla veletrhy přede mnou. Byla a je to stále za každých okolností velmi příjemná, slušná, velmi korektní a navíc pozitivní osoba. Uvedla mne do pozice a vše, co mi říkala, mínila dobře. Učit se novým věcem v jejím podání mne bavilo. Byl to skvělý start a já si nikoho lepšího nemohla přát“ zavzpomínala na své začátky na pozici ředitelky projektů STYL a KABO.

STYL/KABO - veletrh na každý pád

1) Kdo jste v týmu veletrhu STYL/KABO a jak dlouho?
Velím týmu STYL-KABO už 15 let po odchodu mé předchůdkyně a úžasné ženy paní Dáši Telecké. Ani tomu  nemohu věřit, že je to už tak dlouho...

2) Koho ze společnosti uznáváte jako módního arbitra?
Každého, kdo si obléká svůj vlastní styl, který podtrhne jeho osobnost a jedinečnost. Tedy všechny, kdo rozumí hlavně sobě a oděvem jen vše podtrhnou.

3) Čemu vy osobně dáváte v módě přednost?
Jednoduchosti (tj. minimalizaci šatníku a kombinovatelnosti kousků mezi sebou), nadčasovosti a kvalitě.

4) Co vám STYL/KABO dal a vzal?
Co mi vzal? Již 15 let si nemohu v srpnu užívat den mých narozenin, protože buď je STYL-KABO, nebo je těsně před ním. Vlastně je slavím svou prací a to můj sen nikdy nebyl ;). Stejně dlouho nemám v podstatě letní 2týdenní dovolenou. A co mi dal?  V roce 2004 mi vrátil znovu chuť do práce na BVV, posílil mi sebevědomí, rozšířil znalosti a zkušenosti v novém oboru. Ale také mi dal negativní zkušenosti s manipulátory, kteří ze mě vysávali energii.

5) "Zde napište váš vzkaz návštěvníkům"
STYL a KABO je vaše "must have" v branži, takové to "basic" ve vašem šatníku/obchodě, které nesmí chybět.

6) O čem víte, že byste na sebe z módy nikdy neoblékla?
Avantgardní styl nebo klasický/konzervativní styl. Módní výstřelky a trendy oblečení. Diktát módy je mi cizí.

7) S kým nejzajímavějším, jste se na veletrhu potkali?
S Karlem Gottem, akad. mal. Josefem Ťapťuchem a Ellen Haeser