Brněnské výstaviště se už strojí do gala, bude patřit módě

 

Už v sobotu 24. srpna v Brně začínají veletrhy STYL a KABO. Kdo vlastní kamennou prodejnu nebo eshop a chce se v předstihu seznámit s módními trendy a novými kolekcemi, které se do distribuce dostanou až za půl roku, má skvělou příležitost. 54. mezinárodní veletrhy módy potrvají tři dny a vystavovatelé přivezou novinky více než pěti set značek oděvů, prádla, obuvi i kožené galanterie z jednadvaceti zemí světa.

Podíl přímých výrobců opět tvoří bezmála polovinu z přihlášených vystavovatelů. Ryze českých výrobců bude vystavovat 63 a 49 firem přiveze své kolekce úplně poprvé. Veletrh STYL tradičně obsadí největší pavilon P, kde 141 vystavovatelů z 15 zemí nabídne dámskou, pánskou a dětskou konfekci, volnočasovou módu, prádlo, doplňky, bižuterii a nebudou chybět ani dodavatelé metrového textilu a galanterie. Úplně poprvé se návštěvníci seznámí třeba se slovenskou oděvní značkou Jankiv Siblings, která se specializuje na design a výrobu plisovaných oděvů. Značku před dvěma lety založili bratr a sestra, kteří se nadchli technologií plisování, sami navrhují originální dámské a dětské oblečení a také ho vlastnoručně plisují. Veškerá výroba probíhá na Slovensku a výsledné designérské kousky si oblíbily majitelky v několika zemích včetně Itálie, Francie nebo USA.

Z domácích renomovaných firem vystavují například specialista na klobouky a jiné pokrývky hlavy Karpet nebo výrobci dámských oděvů Sophia Bohemia a Jopess fashion. Na český trh míří maďarská značka dámského spodního prádla, nočního prádla a plavek Poppy a po několika letech se na brněnský veletrh vrací známý slovenský výrobce prádla a dámské módy Favab. Pozornost si určitě zaslouží holandská značka dámské módy Geisha nebo italská značka ležérní mladé módy Devergo.

 

Za přírodními materiály do Austrálie

V sekci autorské tvorby a originální malosériové výroby DESIGN STREET se představí další nepřehlédnutelná značka. Příběh dámské módy Saffrine se pojí s vášní pro cestování, poznáváním nových kultur a také s respektem k přírodě. Butikovou značku Saffrine založil australský profesionální fotograf, je inspirovaná různými kulturami a zaujme fotografickými potisky. Jde o etickou módu, která pracuje s přírodními materiály jako hedvábí, bambus, organická bavlna nebo kašmír a ve výrobě sází na řemeslnou kvalitu. Značka Saffrine je součástí sílícího proudu, který volá po udržitelné módě a ekologickém přístupu k oblékání. Respekt k přírodě na veletrhu STYL zdůrazňuje nový obor ORGANIC/VEGAN, který zahrnuje oděvy a prádlo pro dospělé i děti z ekologických materiálů (bio bavlna, len, hedvábí, vlna, konopí, bambus a vlna).

Expozice obuvi a koženého zboží naleznou návštěvníci v sousedním pavilonu F. Celkem se na veletrhu KABO bude prezentovat 92 vystavovatelů z 13 zemí.

Nechybí mezi nimi Caprice, Gabor, Jana shoes, Konsorcium T+M, Marco Tozzi, S.Oliver, Wortmann a další. Široká bude nabídka dětské obuvi, kterou přivezou například firmy Catwalk Vertrieb, DDstep, HP Čechtín, IMAC, JONAP, Legero, Drago Style, Obutex ČR, Pegres obuv a Salamander. A také veletrh KABO se rozroste o obor VEGANSKÁ OBUV (veganská kůže, eco-mikrovlákna apod.).

Veletrhy proškolí vaše prodavače

Doprovodný program veletrhů STYL a KABO tentokrát cílí na odborný personál prodejen. O víkendu mohou vždy ve stejný čas navštívit unikátní profesionální přednášky plné know-how, které zlepší jejich prodejní dovednosti. V pavilonu P na téma „Chytrá kolekce“ se specialistkou na prodejní strategii z firmy Fashion Planet, Nikoletou Apostolu, která se bude zabývat problematikou sestavení kolekce v malých a středních prodejnách s módou. Dalším tématem budou materiály, ze kterých je oděv vyroben. Přednáška „Co ještě nevíte o materiálech, které nosíte“ mimo jiné uvede na pravou míru informace, jestli jsou některá vlákna skutečně přírodní, vč. jejich výroby nebo je to jen marketingový tah. V pavilonu F to bude miniškolení na téma „Jak prodávat doplňkový sortiment“, jehož partnerem je firma Torumia. Odborné přednášky jsou stejně jako vstup na veletrhy pro členy Klubu návštěvníků STYL a KABO a jejich doprovod zdarma. Pokud klubovou kartu ještě nemáte a podnikáte nebo pracujete v oboru textilního, oděvního, obuvnického a kožedělného průmyslu, můžete o ni požádat. Informace najdete na webových stránkách veletrhů.

Kdo z návštěvníků se těší na módní přehlídky, opět nebude zklamán. Každý veletržní den se na mole v pavilonu P uskuteční hned čtyři přehlídky jak dámské a pánské konfekce, tak kolekcí oděvních návrhářů. Střídat se budou dvě různé přehlídky, takže každý den proběhne dvakrát STYL SHOW I a dvakrát STYL SHOW II.

Součástí veletržního programu bude také slavnostní ceremoniál, který se v neděli odehraje v prostoru KABO LOUNGE v pavilonu F. Oficiálně budou vyhlášeni a odměněni vítězové 13. ročníku soutěže mladých designérů obuvi a kožené galanterie o Cenu Nadace Jana Pivečky.

Datum: 14.8.2019 13:17:00