Česko-saské textilní fórum uprostřed krajek

 

V kulisách unikátní výstavy „Lace is Grace“ s 2733 paličkovanými krajkami od tvůrců z pěti zemí, kterou uspořádal německý producent nití a přízí ALTERFIL, se v pondělí uskutečnilo Česko-saské textilní fórum. Zaměřilo se na spolupráci německých a českých firem ve třech hlavních oblastech – ve výrobě, obchodu a vzdělávání. Po úvodních vystoupeních hlavních organizátorů se konala vzájemná jednání firem.


Regionální kooperace, investice a výzkum v oblasti textilní a oděvní výroby. Vzájemné kontakty, dodávky, společný přístup na třetí trhy, maloobchod i velkoobchod. Odborné učňovské a středoškolské stáže i praxe studentů v partnerských firmách – to byla hlavní témata pondělního setkání dvou desítek firem a institucí z obou zemí. Mezi nimi byli například výrobci sportovních oděvů, módních i medicínských punčoch, speciálních a technických textilií, pleteného zboží, klobouků a dalších produktů. Fóra se zúčastnili také zástupci hospodářských komor sídlících ve městech Brno a Chemnitz, představitelé veletrhů a výstav a také odborných svazů, jako je ATOK či VTI - Svaz textilního a oděvního průmyslu severovýchodního Německa.

„Těší nás, že můžeme být hosté tohoto veletrhu. Náš svaz sdružuje na 300 textilních a oděvních podniků v Sasku, Durynsku a zasahuje až k moři do Meklenburska. V těchto firmách pracuje 16 000 zaměstnanců a jejich roční obrat činí 1,82 mld. Euro, přičemž export tvoří 36 procent. Nemohli jsme přivézt do Brna všech tři sta firem, ale jsem rád, že některé z nich přijely do Brna a budou se  dnes účastnit B2B jednání s českými partnery,“ uvedl Jenz Otto, ředitel VTI.

Datum: 21.8.2017 15:24:00