Horké tipy pro letošní podzim

 

Co zařadit do šatníku pro tento podzim a zimu? Třeba i retro kousky po babičce! Jak Ellen Haeser prozradila na své únorové přednášce, móda se vrací k minulosti a zároveň nezvykle kombinuje. K vytvoření trendového outfitu tak může stačit nápaditý doplněk a nová kombinace starého, třeba výrazný pásek přes klasické tvídové kárované sako.

Vsadit můžete na jednoduché střihy ze splývavých materiálů, klidně v nadměrných objemech a s výraznými bloky barev. Pod volné šaty či tuniky oblečete přiléhavé kalhoty do zvonu a jako doplněk třeba kožešinovou vestu. Vzhled rozzáříte bílým nebo krémovým kabátem v maxi délce připomínajícím 70. léta, ať už v uniformní podobě s výraznými knoflíky či v županovém střihu s páskem. Tepláky a joggingové kalhoty si můžete pořídit i do města, ovšem ve světlých barvách a z luxusních materiálů. V kurzu je opět melír, stínování barev a vzory „pepř a sůl“, a to i na kabelkách a obuvi. Dobrou zprávou je, že nové střihy myslí na pohodlí. Vedle maxi kabátů a prostorných svetrů se nosí také zavinovací sukně a splývavé kalhoty, typické je řasení u pasu a stažení šňůrkou místo páskem.

Vrací se romantika ve své klasické podobě: krajky, volány, luxusní žakáry a brokáty, zdobné detaily a řemeslná kvalita zpracování. Nemusíte se bát ani sametu v odvážných pastelových a neonových barvách nebo nápadných broží, sponek a prstenů. Retro atmosféru vykouzlí drobné květinové vzory v neobvyklých barevných kombinacích jako zelená s růžovou. Právě zelená má být barvou roku, a to zejména ve své syté a zářivé podobě. A pokud ještě váháte, jak se postavit k potiskům, odpověď zní: čelem! Potisky a nápisy dodají vaším oděvům žádanou osobitost.

Datum: 18.8.2017 12:46:00