Návrat E.daniely se podařil

 

Značka E.daniely, za kterou se skrývá návrhářské duo Daniela Flejšarová a Eva Janoušková, patří ke stálicím české módy. Na veletrhu STYL v minulosti získala řadu ocenění a letos se sem vrátila s výstavním stánkem i přehlídkou nové kolekce. Na detaily jsme se zeptali Evy Janouškové.


Na veletrhu STYL se prezentujete po dlouhých letech, co vás přimělo k návratu?
Poprvé jsme zde vystavovaly snad už v roce 1994, takže jsme byly souputníky tohoto veletrhu prakticky od jeho počátků. Měly jsme ho velmi rády, ale pak jsme účast přerušily z nejrůznějších důvodů, taky proto, že nám s Danielou Flejšarovou trochu docházela energie. K návratu nás přiměla energie našich nových společníků, kteří navštívili minulý STYL a usoudili, že je čas se vrátit. A jsme strašně rádi, že se to povedlo zrovna na 50. výročí veletrhů. Po prvním dnu tady máme pocit, že to nebyla chyba, ale skvělé rozhodnutí.

Vrátili jste se nejen na veletrh, ale také na veletržní molo. Jak hodnotíte přehlídku vaší nové kolekce?
Dříve jsme předváděli kolekce v rámci večerních přehlídek, teď máme přehlídku v kontraktační části, ale myslím si, že je to velmi podařené. Povedlo se nám oblečení sladit s doplňky a potěšil nás potlesk, který po naší kolekci zazněl. Mám pocit, že jsme tam dobře.

Čím má vaše kolekce pro příští jaro oslovit, jak byste ji charakterizovala?
Chceme oslovit tím, co děláme už od začátku, kdy jsme značku E.daniely vyprofilovaly. Je to ženská elegance, ale trošku výlučná. Věci, které máte v šatníku dlouho a stále si v nich připadáte dobře. Hodně jsme vsadily na nadčasovou černobílou, velmi lehký a příjemně se nosící černý acetátový úplet, ze kterého jsou nádherné večerní šaty i kombinézy. Máme tam i široké kalhoty. Řekla bych, že naše kolekce má francouzský nádech.

Ale něco je v ní typicky vaše – kapsy, kapuce…
My jsme kapucové a kapsové, takže máme kapsy i na stříbrných večerních šatech, na business blůze. Je to trošku protimluv toho vážna a zároveň naše nosné prvky. Hodně používáme také pruhy, ale kombinujeme je s květovaným vzorem, což působí nestandardně a dráždivě. Novým prvkem jsou široké sukně, které jsme dlouho nepoužívaly. Navíc jsou oboustranné, takže z jedné strany máte bílou a černý lem a z druhé zebrový šifon.

Nejde o autorskou tvorbu ani zakázkové šití pro konkrétní zákaznice, přivezly jste kolekci určenou do butiků. Je to pro vás nové?
My jsme tyto kolekce dělaly vždycky. Nůžky naší práce byly vždycky takto rozevřené a dávaly jsme věci i do butiků, sice ve větších městech, ale vždycky jsme se snažily, aby naše móda nebyla jen pražská a výlučná. Samozřejmě děláme i zakázkové věci směřované k určitým osobnostem, ale velmi stojíme o to, aby tato kolekce byla v každém větším městě u nás.

Datum: 20.8.2017 16:55:00