Nové certifikáty "Česká kvalita" a "Žirafa" na veletrhu KABO


Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) je garantem značky „Žirafa – zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“. Tato značka, resp. nové certifikáty značky se již tradičně předávají právě při veletrhu KABO. Značka „Žirafy“ byla do vládního programu „Česká kvalita“, který propaguje a podporuje kvalitní výrobky a služby a je součástí Národní politiky kvality, přijata jako jedna z prvních značek. Dá se říci, že značka roztomilé „žirafky“ se stala jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších značek kvality u spotřebitelů. Spotřebitelé jsou si stále více vědomi i rizika poškození dětských nohou, pokud nakupují nekvalitní dětskou obuv.

Také letos budou předána při příležitosti veletrhu KABO nová ocenění firmám, které se seriózně a dlouhodobě zabývají kvalitou dětské obuvi a tuto si nechávají ověřit v systému tzv. nadstandardního hodnocení a dobrovolné certifikace. Péče o nadstandardní kvalitu je prostoupena vždy celou firemní filozofií a obuv je ve firmách navrhována a vyráběna s náležitou péčí a láskou, a to i v dnešní velmi složité době.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci předají zástupci ČOKA jako správci značky „Žirafa“ nové certifikáty a diplomy firmám jen na stánku ČOKA při veletrhu KABO I 2022.


HP ČECHTÍN s.r.o., Čechtín – CZ, www.hpcechtin.cz

Výrobek: Dětská obuv textilní domácí

Firma HP Čechtín s.r.o. je rodinná firma s téměř 30-ti letou tradicí se specializací na dětskou domácí obuv ze 100% bavlny a ze 100% přírodních materiálů. Veškerá vyráběná obuv je nadstandardně hodnocená a dobrovolně certifikována. Firma založila svou filosofii na podpoře zdravého obouvání, historicky ověřené kvalitě české domácí obuvi a již pravidelně dostává nové certifikáty kvality právě na veletrhu KABO v Brně. Tato tradice a filosofie firmu zavazuje k dodržování vysoké kvality své produkce a k dalšímu rozvoji. Většina produkce směřuje na tuzemských trh a firma HP Čechtín s.r.o. si velmi váží stálé důvěry a přízně svých zákazníků.

   


KONSORCIUM T+M s.r.o., Blansko – CZ, www.obuv-konsorcium.cz

Výrobek: Dětská obuv letní, celoroční a zimní

Blanská firma Konsorcium T+M s.r.o. byla založena v roce 1994. Zabývá se výrobou a velkoobchodním prodejem dámské, pánské a dětské obuvi. Za posledních 15 let se stala jedním z předních dodavatelů dětské nadstandardně hodnocené a dobrovolně certifikované obuvi v České republice.  Kolekce dětské zimní, celoroční a letní vycházkové obuvi firmy Konsorcium T+M s.r.o. splňuje vždy náročné požadavky na zdravotní nezávadnost, na ortopedicky vhodnou konstrukci obuvi, na přísné hygienické atesty i na bezpečnost při nošení. Kolekce zimní obuvi  využívá kombinaci usňových a textilních materiálů na svršku obuvi, podšívka je z ovčího rouna a navíc je obuv vybavena klimamembránou. Tím je zajištěn maximální komfort nošení této dětské zimní obuvi. Také kolekce letní obuvi je vyrobena jen z vysoce kvalitních usňových matriálů, které jsou používány na svršek, podšívku i stélku obuvi. Kolekce dětské obuvi jsou uváděny na trh pod registrovanou značkou KTR.

  

  


RAK spol. s r.o., Bánovce na Bebravou – SK, www.rak-obuv.sk

Výrobek: Dětská domácí textilní obuv

Kráčíme s vámi už od roku 1993. Na této cestě nás vždy spojovala láska k práci, kterou děláme, a úcta k našemu řemeslu. Jsme obuvníci a známe své řemeslo. S nadšením jsme náš podnik rozběhli na jednom stole. Jsme šťastní, když můžeme i my přispět k radostným krůčkům dětí. Vyrábět obuv pro dítě je velká zodpovědnost, kterou s pokorou přijímáme. Rukama zkušeného řemeslníka u nás projde každý detail vyráběné boty. Na každém krůčku a každém detailu záleží. Jsme důslední, protože nám na nohou dětí záleží. Přesvědčte se sami. Dětské botičky nejsou jen něco, z čeho dítě brzy vyroste. Nejsou jen zaprášenou památkou na dětství. První krůčky jsou nejdůležitější a první boty jsou jejich neodmyslitelnou součástí.

  

  


 

Všem oceněným firmám blahopřejeme a přejeme jim mnoho spokojených odběratelů i konečných spotřebitelů!

Tiskovou informaci připravily:

PhDr. Vlasta Mayerová
Ing. Marcela Melichárková

Česká obuvnická a kožedělná asociace

 

Ve Zlíně dne 2.2.2022


 

Datum: 2.2.2022 19:10:00