Veletrhy v Brně ovládne móda

 

47. veletrhy módy STYL a KABO se na brněnském výstavišti konají od soboty 20. do pondělí 22. února. Již čtvrtým rokem se díky stabilizaci oboru těší ze silné vystavovatelské účasti. Vystavovatelé ze čtrnácti zemí představí nové kolekce 632 oděvních, textilních, obuvních a kožedělných značek. Ryze českých výrobců, jejichž zboží je u zákazníků stále žádanější, bude vystavovat téměř sedm desítek firem a více než padesát své kolekce představí v Brně úplně poprvé. Podle očekávání si je prohlédne více než pět tisíc odborných návštěvníků, tj. především obchodníků a nákupčích.


Veletrh STYL tradičně obsazuje největší a nejmodernější pavilon P, kde vystavovatelé ze 13 zemí nabídnou 322 kolekcí jak dámské, pánské a dětské konfekce, volnočasové módy, tak prádlo, doplňky a bižuterii. Česká republika je navíc zastoupena 54 českými výrobci. Opět nebudou chybět firmy jako Anita Moravia, Donet, Doppler CZ, Felina ČR, H&D, Jitex, Jopess fashion, Hegler Fashion, Pleas, Tonak a celá řada dalších. Příjemným překvapením tohoto ročníku bude móda z Turecka, která se prezentuje ve velkém stylu a nabídne svěží obchodní příležitosti. Jde o vysoce kvalitní a zároveň velmi módní kolekce šesti výrobců nejen dámské a pánské, ale i dětské konfekce. Oděvní a textilní průmysl je jedním z nejdůležitějších odvětví v Turecku, zaměstnává téměř třetinu všech zaměstnanců v zemi. Pozornost si zaslouží také další nováčci, třeba německá rodinná firma ERFO, nebo řecký výrobce luxusního dámského prádla Minerva. Z ukrajinského Charkova přijede společnost Magneet s kolekcí klobouků, čepic a doplňků. Do Brna se vracejí také zajímaví tuzemští vystavovatelé, například velkoobchod s dámskou konfekcí EWACO, pánská a dámská konfekce ŠOHAJKA nebo ze zahraničí dámská konfekce MARSELINI. Silné zastoupení opět chystá Polsko a vůbec největší plochu již popáté obsazuje společnost Ptak Moda z polské Lodže - provozovatel největšího velkoobchodu s oděvy ve střední Evropě sdružující nabídku 250 polských výrobců a návrhářů.  

Třikrát za den se po mole v pavilonu P projdou modelky, aby ukázaly to nejzajímavější z kolekcí vystavovatelů. Mezi nimi bude i Česká Miss World pro rok 2013 Lucie Kovandová. Kontraktační přehlídky dámské a pánské módy STYL Show začínají vždy v 10,30 a 13,30 hodin. Na přehlídky kolekcí spodního prádla, nočního prádla a punčochového zboží LINGERIE Show se návštěvníci mohou podívat v 11,30 hodin. Připravuje se také speciální módní akce. V neděli 21. února nabídne veletrh STYL jedinečnou přehlídku LUXURY CUT. Představena bude retrospektivní kolekce originálů dámských glitrových šatů, které vytvořil slavný návrhář Oleg Cassini pro filmové a hudební hvězdy. Zářivou podívanou doplní luxusní modely nejnovějších kolekcí značek John Richmond a Corneliani, které jsou přivezeny přímo z letošního milánského Fashion Weeku a v České republice se budou prezentovat poprvé. O příjemnou atmosféru se postará moderátor Leoš Mareš. Vstup je na pozvánky.

Sousední pavilon F bude patřit veletrhu KABO a novým trendům v obuvi a kožené galanterii. Největší kontraktační přehlídka v oboru přivítá všechny tradiční vystavovatele a značky jako Ara Shoes, Caprice, Gabor, Geneze, Högl, Lanson, JG Shoes, Legero, Marco Tozzi, Protetika, Rieker, V + J obuv či Wortmann. Kabelky budou vystavovat mimo jiné firmy Arteddy, Axel Accessories, DOCA, Elega nebo Unidax. Zajímavou premiérou bude luxusní italská obuv NeroGiardini, která se vyrábí přímo v srdci obuvnického regionu Marche, se třemi miliony vyrobených párů za rok patří k nejvýznamnějším značkám obuvi v Itálii a je také partnerem pro obuv České Miss 2015 i 2016. Poprvé se představují i německé značky Salamander a Lurchi, Pauls boutique London a Gumbies z Velké Británie, Imunzi z Polska nebo Vener a Roveona z České republiky. Vystavovatelů obuvi ve srovnání s loňskem přibylo a hlavní loď pavilonu F je vyprodaná do posledního místa. Celkem se představí 90 vystavovatelů z 9 zemí, z toho 12 českých výrobců, kteří budou prezentovat kolekce a modely 240 značek. V doprovodné expozici KABO FORUM si mohou návštěvníci prohlédnout tvorbu studentů odborných škol, kteří budou v české obuvnické tradici pokračovat v budoucích letech.

Významnou přidanou hodnotou veletrhů módy je jediný trendový seminář v České republice pořádaný ve spolupráci s renomovaným zahraničním odborníkem. Kdo chce módu pro příští sezonu poznat skutečně podrobně, dozvědět se všechny detaily o trendech v dámském i pánském oblečení, doplňcích a obuvi, bude na správném místě. Analýzu stylů, tvarů, barev a látek, které budou hnacím motorem prodeje pro příští sezónu, opět představí všestranná odbornice na textilie a módu paní Ellen Haeser. Trendy pro podzim a zimu 2016/2017 bude prezentovat také na exponátech z nových kolekcí vystavovatelů. Tentokrát se trendový seminář poprvé uskuteční hned dvakrát, a to přímo na přehlídkovém mole, aby byl co nejblíže návštěvníkům i vystavovatelům. Seminář se koná v sobotu i v neděli vždy od 14 hodin a bude simultánně tlumočen do češtiny.

O změnách v novele zákona o ochraně spotřebitele bude informovat odborný seminář o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů, který v neděli od 10 hodin na výstavišti pořádá Česká obuvnická a kožedělná asociace spolu.

V plánu jsou také dva tradiční ceremoniály. V sobotu v 15 hodin budou předány certifikáty Česká kvalita a Žirafa výrobcům a dodavatelům zdravotně nezávadné dětské obuvi. V neděli bude uděleno ocenění Osobnost roku v textilním a obuvnickém průmyslu.

Orientaci v jednotlivých pavilonech návštěvníkům usnadní tradiční tiskovina MAPA FIREM a ZNAČEK, kterou návštěvníci obdrží u vstupu do areálu výstaviště nebo na pokladnách. Po celou dobu trvání veletrhů módy je vstup do areálu možný pouze na základě povinné registrace nebo předregistrace. Místem konání veletrhů jsou pavilony P a F umístěné v západní části veletržního areálu. Pro návštěvníky budou k dispozici Hlavní vstup, Vstup pavilon E a Vstup Pavilon P. Pro pohodlný pohyb po areálu výstaviště jsou k dispozici ZDARMA STYL-KABO busy, jezdící v častých intervalech (od Hlavního vstupu a od haly E) k pavilonům P a F a zpět. Zastávky jsou výrazně označeny, nelze je minout. STYL-KABO busy mohou využít i návštěvníci, kteří na veletrhy přijedou osobním automobilem a zaparkují v zastřešeném parkovacím domě EXPOPARKING, ležícím přímo u 4. brány naproti pavilonu E. Dále je pro cestující vozem připraveno velkokapacitní parkoviště u pavilonu P (vjezd 8. nebo 9. branou).

Datum: 18.2.2016 15:04:00