Věrné značky v jubilejním veletržním roce

 

V letošním roce se módní veletrhy STYL a KABO konají už 25 let, a tudíž v těchto srpnových dnech slaví padesátku. Věrné módě jsou nejen Veletrhy Brno, ale i některé firmy, které nevynechaly žádný z dosavadních ročníků. Patří k nim například společnosti LAMIDO, H&D Prostějov, MODĚVA oděvní družstvo Konice, PROTETIKA, RIEKER Bohemia či ANEKTA.


„Máme tu hodně široký sortiment, ať už se týká dámských kabelek, pánských kolekcí nebo peněženek, u kterých je teď hodně moderní barevnost,“ říká Michaela Dufková na stánku společnosti ANEKTA, velkoobchodu s koženou galanterií, který vstoupil na český trh v roce 1991. ANEKTA prodává výrobky ze segmentu kožené galanterie pod vlastními značkami a také dováží módní výrobky ze syntetických materiálů. Jedná se zejména o kabelky, peněženky, pánské etue, aktovky, cestovní tašky a kufry. Na veletrhu je Michaela Dufková spokojená s reakcemi zákazníků, kteří přišli hlavně o víkendu.  „Jako firma jsme nechyběli ani na jednom z padesáti ročníků, takže víme, že výsledky přicházejí s časem. Sebemenší první objednávka může přinést v budoucnu i stálého zákazníka, který pravidelně nakupuje a tvoří zajímavý obrat. Na výstavnictví byl v minulosti v byznysu kladen silnější akcent, nicméně i dnes mají veletrhy své opodstatnění. Chodíme sem na KABO s cílem získat nové zákazníky a z tohoto pohledu má naše účast stále smysl.“ 

Podobný pohled má i Petr Pohorský, ředitel akciové společnosti LAMIDO, která se zabývá výrobou nočního a spodního prádla. „V Brně vystavujeme každý rok dvakrát. Myslím si, že veletrh je poměrně stále navštěvovaný a svůj význam má.“ Akciová společnost Lamido vyrábí své produkty ve vlastní dílně v Sebranicích u Litomyšle. Většinu celkové produkce tvoří úpletové výrobky. Jsou to domácí i sportovní kalhoty, haleny, trička, domácí komplety, noční prádlo - košile, pyžama a župany. Ze spodního prádla to jsou spodní košilky, kombiné a kalhotky. Jednu z částí výroby tvoří prodej funkčního prádla značky Coolbest a Freshguard, kdy firma doplňuje tuzemské materiály o zahraniční potištěné a speciální polyesterové úplety.

Datum: 21.8.2017 17:30:00