STYL
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh módy STYL

KABO
17.-19.2. 2023

60. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

 

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené argentinské národní boty „paezky“ a další horké novinky míří na český trh. Obchodníkům se představí na 52. veletrzích módy STYL a KABO v Brně od 18. do 20. srpna. V posledních letech zde stoupá podíl přímých výrobců, kteří tentokrát tvoří už polovinu z přihlášených vystavovatelů.

Rakouské džíny Innovator jako první na světě ochrání spermie

Poprvé přijede do Brna vystavovat rakouský výrobce džínové módy značky Torland Jeans a přiveze horkou novinku: džíny s “chytrou” kapsou na mobil. Model Innovator reaguje na výzkumy, které potvrzují nepříznivý vliv elektromagnetického záření a tepla z mobilů na počet a kvalitu spermií. Muži si zvykli nosit mobil v přední kapse kalhot, kde může ohrozit jejich plodnost. Proto mají džíny Innovator speciální kapsu všitou v bočním švu, kde mobil nepřekáží při sedu a především je dostatečně daleko od genitálií. Kapsa je navíc na straně těla opatřena švýcarskou ochrannou tkaninou s kovovými vlákny, která snižuje vysílané záření o 95 %. Džíny Innovator jsou vyrobené z organické bavlny a recyklovaných materiálů, na trh vstoupí letos v září.

Nové kolekce autorské módy

Na veletrhu STYL se obchodníci stále častěji potkají s originální módou českých i zahraničních oděvních designérů, kteří butikům nabízejí své limitované kolekce. Pravidelně se účastní například Lada Vyvialová, která se zaměřuje na nanomateriály a vysoce funkční oděvy originálních střihů a čitelného autorského rukopisu.

Opakovaně se vrací také česká módní značka E.daniely, která přiveze kolekci pro jaro a léto 2019. Slibuje v ní mimořádně svěží módu z nadstandardně kvalitních materiálů, chybět nebudou hravé prostřihy, puntíky, zdobné motýlky a samozřejmě ani typické kapsy. Dana Hapalová se značkou sweet666design překvapí originální kolekcí plnou ženskosti a rebelství. Poprvé bude vystavovat také návrhářka Zuzana Veselá, která si potrpí na střihovou dokonalost nejen u svých oblíbených večerních a svatebních šatů.

Zahraniční tvorbu bude zastupovat polská značka De La Fotta s nezaměnitelně originálními a barevně kontrastními modely v nestandardních kombinacích látek. Dvojice návrhářek programově osvobozuje ženu od diktátu velikostí, takže pro limitované kolekce De La Fotta je typická lehce nadměrná silueta, vzdušnost a pohodlné nošení. Z Portugalska se představí výrobce dámské konfekce pod značkou Blackspider, kterou navrhuje portugalská návrhářka Cristina Barros. Značka vznikla v roce 2001 a poslední 4 roky pronikla již na trhy Velké Británie, Polska a Francie. Její kolekce moderní městské módy se zaměřuje na ženu v různých obdobích jejího života.

České značky vystavují v Brně

Poptávka po kvalitních českých výrobcích stoupá a pro domácí značky je právě brněnský veletrh módy tím hlavním místem prezentace. Tentokrát zde bude na jediném místě k vidění nabídka sedmdesáti českých výrobců oděvů, obuvi a doplňků, takže nákupčí a majitelé butiků mají z čeho vybírat.

K tradičním domácím značkám patří třeba H&D Prostějov, v jejíž nabídce volnočasové módy zaujme pánská i dámská lněná konfekce - kalhoty různých délek, saka, sukně, šaty, halenky i košile. Len jako 100% přírodní materiál je příjemný na nošení a v létě chladí, navíc je antibakteriální a chrání před UV zářením.

Jitex Comfort staví na tradici pletařské výroby v jihočeském Písku. Zákazníkům nabízí ryze českou produkci, především trička, mikiny, spodní a noční prádlo, plyšové soupravy a župany, ale také funkční termoprádlo. Velikostní sortiment odpovídá české populaci a vybrané dámské i pánské modely jsou k dispozici až do velikosti 5XL.

Pravidelně v Brně vystavují také výrobní družstva jako Modela Pardubice, Integra Zlín nebo Moděva oděvní družstvo Konice. Moděva se zviditelňuje také v rámci módních přehlídek a návštěvníci tentokrát uvidí aktuální kolekci dámských a pánských zimních plášťů, palet, pelerín a péřových bund rozšířenou o modely vzniklé ve spolupráci s módní návrhářkou Janou Berg. Pláště a paleta z Moděvy jsou ušité z vlny s podílem kašmíru a nylonu a zpracovány tradiční krejčovskou technologií, vždyť historie této značky sahá až do roku 1931.

Synonymem luxusního dámského prádla české výroby je značka Werso, která se pravidelně prezentuje na módních přehlídkách a šije i pro dámy velmi plných tvarů. Její efektní podprsenky a korzety z exkluzivních francouzských materiálů se nebojí zdobnosti ani barev a opět je uvidíme i na srpnovém veletrhu STYL.

Českou výrobu dále zastupuje třeba dámská móda značky Sophia Bohemia, kterou již od roku 1992 šije malá rodinná firma. Modely podtrhující ženskost staví na originálních střizích a exkluzivních potiscích. Dále se v pavilonu P brněnského výstaviště potkáte třeba s dámskou pletenou módou Janet, tradiční brněnskou oděvní značkou Haillo, nočním prádlem Lamido, klobouky Karpet a dalšími.

Argentinské národní boty a jiné zajímavosti

Vedle českých výrobků se můžeme těšit na spoustu osvěžujících novinek z celého světa. Na veletrhu KABO premiérově vystavuje značka Paez, která před 12 lety obnovila tradici argentinských národních bot “alpargatas”. Lehkou, prodyšnou a pohodlnou plátěnou obuv si v 19. století oblíbili kočovní Gaučové a postupně se stala typický obutím celé Argentiny. Zakladatelé značky Paez se rozhodli oživit tradici zábavnými vzory a jejich “paezky” vzbudily obrovský ohlas. Dnes se tyto pohodlné boty z bavlny v kombinaci s argentinskou kůží úspěšně prodávají i v Evropě a v srpnu se poprvé představí v Brně.

Další zajímavou zahraniční značkou je džínová móda Devergo, neformální pánské i dámské oblečení a obuv inspirované vojenskými oděvy, klasickými americkými sporty i turistikou. Původně italská značka dnes spojuje italský design a maďarskou výrobu, zákazníky zaujme odvážnými barvami a inovačními technikami zpracování vintage džínoviny.

Bohatě bude zastoupena polská móda, chybět nebude třeba rodinná firma Marselini, která již od roku 1987 navrhuje a šije exkluzívní dámské společenské šaty a další oděvy. Poprvé se přestaví polská dámská konfekce Enny nebo doplňky a kožená galanterie Linta, k nováčkům patří také pánská konfekce Santana z Řecka. Na veletrhu KABO poprvé uvidíme rakouskou dětskou obuv Richter s výrobní tradicí od roku 1893. Celkem se na obou veletrzích představí zhruba šest set českých i zahraničních značek.

Datum: 7.8.2018 10:45:00