Secí stroje na veletrhu TECHAGRO

 

Celek TECHAGRO, SILVA REGINA, ANIMAL VETEX a BIOMASA patří mezi tři největší svého druhu v Evropě. Tomu odpovídá i zastoupení exponátů z oblasti secích strojů. 

Firma Lemken Czech, s.r.o. bude na veletrhu prezentovat hned 3 stroje zavedené řady Solitair. Pvním bude Solitair 9/600 KA, který lze kombinovat až s 5 typy strojů na zpracování půdy nebo je možné jej využít i pro j ízdu solo. Druhým bude kompaktní secí stroj Compact-Solitair 9/600 KHD s přihnojováním, kde je nářadím na zpracování půdy talířový podmítač Heliodor.  S rotačními branami bude k vidění třetí typ Compact Solitair 9/400 Z10. Všechny stroje efektivně splňují nejvyšší požadavky na moderní setí jak do mulče, tak i při konvenčním setí do hrubé brázdy. Výhodou jsou také paralelogramově vedené dvoudiskové secí botky (Solitair 9) nebo bezúdržbové dvoudiskové secí botky OptiDisc (Compact-Solitair) s kopírovacím kolečkem s gumovým pláštěm, které garantují plynulou práci bez ucpávání, rovnoměrné ukládání osiva a precizní hloubkové vedení i při vysokých rychlostech. Velký zásobník secích strojů Compact-Solitair dává základ vysokým plošným výnosům.

Společnost Kverneland Group Czech s.r.o. bude vystavovat v pavilonu G1 mimo jiné nový secí stroj Kverneland U-drill. Kverneland U-drill je secí stroj pro přípravu půdy a setí při jedné operaci. Modulární konstrukce zaručuje univerzální použití v rozličných podmínkách. Velký zásobník na osivo, elektricky hnaná dvě výsevní ústrojí, nové secí botky, samostatně ovládané pracovní sekce či kompletní automatika pro otáčení na souvrati –  vše z kabiny traktoru. „To jsou však jen některé základní přednosti tohoto secího stroje, který je plně ISO-Bus kompatibilní a umožňuje využití systému Geocontrol pro precizní zasetí,“ upřesňuje Hynek Zíka, manažer společnosti a dodává: „Těšíme se, že Vám tento secí stroj budeme moci na výstavě Techagro představit detailněji.“

Společnost Farmet a.s. představí na Techagru například nové moduly a kombinace k osvědčeným diskovým secím strojům Falcon. Produktová řada Falcon díky svému modulovému systému umožňuje zvolit různé technologie setí a rychlou výměnu pracovní sekce dle aktuálních potřeb. Je možné jej vybavit jednokomorovým nebo dvoukomorovým zásobníkem s možností přihnojení. K verzi s přihnojením je možnost v případě používání granulovaných hnojiv vybavit stroj sekcí přihnojovacích disků. Další variantou je 2-řadá sekce pro prokypření do hloubky 300 mm, která je vhodná pro speciální technologii pásového zpracování půdy a setí. Speciální dvoudisková secí sekce STRIP pro pásové setí nebo sekce pro přesné setí širokořádkových plodin (kukuřice, slunečnice, řepka) jsou další možností výbavy secího stroje Falcon. Dalším exponátem bude radličkový secí stroj Excelent Premium NS s robustní konstrukcí pro dlouhodobou životnost. Na expozici budou také pneumatické secí stroje řady Monsun v modifikaci setí do úzkých řádků s přihnojením.

Novinku, která doposud na veletrhu v české republice nebyla k vidění, bude prezentovat také firma Vogel & Noot. Jde o ProfiDrill A300, nový mechanický secí stroj v nástavbovém provedení. Jde o stroj s výjimečnou přesností při výsevu, se záběrem tři metry a komfortním a bezpečným ovládáním. Samozřejmostí je velký zásobník, příznivé těžiště, výsevní válečky, dvoudiskové výsevní botky a přítlačná kolečka.

Na expozici firmy Agrall bude možnost vyzkoušet si nové ovládání secích strojů Rapid a Tempo pomocí iPadu. Tuto novinku představuje firma Väderstad a jde o aplikaci, která umožňuje jednodušší možnost ovládání secích strojů Rapid A 400-800 a Tempo F 6-8 Farmáři tak mají jedinečnou příležitost, s pomocí bezdrátového propojení a s využitím snadné ovládací aplikace E-control pro iPad, nastavovat a kontrolovat secí stroj Rapid A či Tempo. Přehledné uživatelské rozhraní a ikony napomáhají ke snadnému ovládání stroje. iPad může být vložen do tzv. „E-držáku“, který je vybaven celkem osmi tlačítky ovládajícími nejčastěji používané funkce na secím stroji. Robustní rukojeť s tlačítky je výborným doplňkem k dotykové obrazovce a opět usnadňuje  práci secího stroje. Při použití kombinace systémů ISOBUS a iPad je možné zobrazit ještě více informací zároveň.

Datum: 13.1.2014 8:52:00