4dot Mechatronic Systems představí na MSV 2018 unikátní technologii pro sledování kondice tvářecích strojů.

Udržitelný průmysl, rozvoj průmyslové údržby a přibližování výrobních společností k Průmyslu 4.0 je základním posláním brněnské společnosti 4dot Mechatronic Systems s.r.o. Od založení v roce 2014 se zaměřujeme na prediktivní údržbu a přinášíme zákazníkům efektivní řešení pro sledování kondice strojů a následnou diagnostiku. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2018 v Brně chystáme prezentaci nejnovější technologie pro sledování kondice tvářecích strojů, aby měli naši zákazníci dokonalý přehled o svých strojích. Těšíme se na Vás v Paviloně B na stánku 051.

 

Udržitelný průmysl, rozvoj průmyslové údržby a přibližování výrobních společností k Průmyslu 4.0 je základním posláním brněnské společnosti 4dot Mechatronic Systems s.r.o. Od založení v roce 2014 se zaměřujeme na prediktivní údržbu a přinášíme zákazníkům efektivní řešení pro sledování kondice strojů a následnou diagnostiku. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2018 v Brně chystáme prezentaci nejnovější technologie pro sledování kondice tvářecích strojů, aby měli naši zákazníci dokonalý přehled o svých strojích. Těšíme se na Vás v Paviloně B na stánku 051.

Poznejte své stroje. Vyrábějte efektivněji.

Technologie 4dot umožňuje sledovat kondici pomaloběžných ložisek a nově také nerotační součásti stroje jakými jsou rám, upínač nástroje a vůle ve stroji. Chytrá aplikace služby 4dot sleduje stroj nepřetržitě, proto dokáže jasně určit odchylku nebo změnu v jeho chodu. Na takovou událost služba včas upozorní, umožní naplánovat servisní zásah a zamezí nákladné neplánované odstávce. Technologie 4dot je nástrojem prediktivní údržby a díky podrobnému monitoringu fyzikálních parametrů částí tvářecích strojů poskytuje procesní informace pro lepší využití stroje.

Model tvářecího lisu s technologií 4dot na stánku. Vydá za tisíc slov.

Rozhodli jsme se naši technologii názorně předvést na funkčním modelu mechanického klikového lisu, který byl vyroben i za pomoci technologie 3D tisku. Model lisu je osazen diagnostickou jednotkou 4dot snímající fyzikální parametry jednotlivých dílců lisu. Zpracovaná data na cloudu 4dot jsou vizualizována v přehledné webové aplikaci.

Jak to celé funguje?

Technologie 4dot umožňuje měřit jednotlivé fyzikální veličiny dílců v reálném čase a tato data vyhodnocovat. Ze signálu z různých senzorů na stroji umožňují algoritmy společnosti 4dot odfiltrovat rušivé části signálu a na základě zpracovaných dat interpretovat a určit kondici a chování jednotlivých strojních dílců.

Systém 4dot inovuje nejen způsob získávání a zpracování dat z tvářecích strojů, ale také způsob, jakým je přistupováno k údržbě, využití a ovládání tvářecích strojů. S možností sledovat kondici stroje a předpovídat poruchu bude zvýšena produktivita výrobního zařízení a také zajištěna vyšší stabilita procesu.

www.4dot.cz