URBIS SMART CITY FAIR
20.-22.9. 2022

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Eurogreen zaujal komunálními elektrovozidly z Francie


Francouzskou značku užitkových elektromobilů Goupil prezentuje na své expozici Eurogreen. Zaujmou nejen svým krásným designem v bílé barvě, s modrými prvky a logem liščí hlavy, ale především svými výhodami. Kvalitou výroby, designem a především levným provozem.

Nejmenší představený model G2 má nosnost 350 kg, prostřední G4 disponuje nosností 1 tuna. Jsou to vozidla určená přímo do komunálu na městské použití, většinou vybavena sklopnou korbou. Největší model G6 je už „dospělé“ velké auto, které je použitelné v běžném provozu, na veletrhu se představuje nákladní model se sklopkou. Hlavní výhodou těchto vozů jsou velmi nízké provozní náklady. Před zdražením vyházela spotřeba pouhých 13 haléřů na jeden kilometr.

Kvalita z Francie

Značka Goupil byla ve Francii průkopníkem výroby elektromobilů.  Vozidla už od základu vznikala jako elektromobily, nejsou to žádné přestavby z naftových nebo benzinových aut. Na českém trhu působí už více let a po republice jezdí stovky těchto vozů, ve městech i obcích, a to zejména v komunálních a technických službách.

 

Datum: 22.9.2022 12:11:00