Program konference URBIS SMART CITY FAIR 2021

main stage středa | main stage čtvrtek | workshopy středa | workshopy čtvrtek | matchmaking&networking středa | matchmaking&networking čtvrtek | C-Roads pátek

Doporučujeme

EIT urban mobility diskuze | autonomní mobilita diskuze | C-ITS diskuze

vstup do online události URBIS SMART CITY FAIR 2021

 

 

Středa 2.6.

MAIN STAGE

9.15-9.30

  • Přivítání prvního dne

9.30 - 11.15

URBIS ENVIRONMENT - Obyvatelné veřejné prostory

  • Aktuální výzvy v rámci Green Deal
  • 9.30-9.45 Národní programy na podporu zelené politiky - Pavla Vidanová
  • 9.45-10.00 Využití brownfieldů v čase a Green Deal v praxi (více) - Radka Vladyková
  • 10.00-10.15 Vágní prostory jako pocket parky a jak se inspirovat změnami v metropolích v průběhu a po pandemii - Miloslav Jurík
  • 10.15-10.30 Využítí biologicky rozložitelných odpadů (více) - Petr Novotný
  • 10.30-10.45 Brno Living Lab (více) - Jana Klánová
  • 11.00-11.15 Výhody zelených střech (více) - Petr Selník

11.30-13.15

URBIS SERVICES - Dostupné a kvalitní služby

  • 11.30-11.45 URBACT: Je čas sdílet! - Jan Jelínek
  • 11.45-12.00 Energetické koncepce samospráv (více) - Dan Jiránek
  • 12.00-12.15 Smart City Debrecen and promoting sustainable mobility - László Mátyus
  • 12.15-12.30 Klimatický závazek a dekarbonizace - Lukáš Hataš
  • 12.30-12.45 Elektromobilita v Teplárnách Brno - tom Kratochvíl
  • 12.45-13.00 Evropská energetika v rukou občanů - Aneta Zachová

13.00 - 14.00

  • LAUNCH BREAK

14.00-16.00

URBIS DIGITALIZATION - Vzdálené služby a fungování

  • 14.00-14.15 Jak EIT Urban Mobility přispívá k vytváření trvale udržitelné mobility evropských měst - Traian Urban
  • 14.15-14.30 What role plays public transport ticketing in the Smart City concept
  • 14.30-14.45 Roadmap for developing Smart City Poznan - Intelligent Cities Challenge - Agata Materna
  • 14.45-15.00 SME Instrument a Prototypuj a ověřuj (více) - František Kubeš
  • 15.00-15.15 Otevřená města jako příklad spolupráce měst a řešení problematiky vendor lock-in v místních samosprávách - Jiří Marek
  • 15.15-15.30 Správa mesta riadená dátami (The Data-driven City management) - Vladimír Levársky
  • 15.30-15.45 Digitalizace staveb a tvorba modelu BIM - Tomáš Volařík

16.30-18.00

URBIS MANAGEMENT - Podpora inovativních a kreativních odvětví

  • 16.30-16.45 Building Smart City Vienna – Status Quo, outlook and implication from Covid-19 - Dominic Weiss
  • 16.45-17.00 Podpora vzniku inovativních podniků na území samospráv - Patrik Reichl
  • 17.00-17.15 Inovační kultura a sociální učení jako předpoklad městských inovací (více) - Tomáš Vácha, vedoucí oddělení Participativní plánování a design; Michal Kuzmič, vedoucí oddělení projektového řízení; Adam Pajgrt, specialista strategie a rozvoje; David Škorňa, koordinátor projekt SPARCS město Kladno
  • 17.15-17.30 Podpora Kulturně kreativních odvětví (více) - Tereza Chrástová
  • 17.30-17.45 Kreativní vouchery Brno (více) - Barbora Netopilová

WORKSHOPY

(nahoru)


9.30-11.00 Studentská soutěž MUNISS jako living lab

Otevřený workshop

Romana Gábrlíková, specialistka spolupráce s akademickým sektorem, Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna; Jakub Rybář, vedoucí Oddělení spolupráce a rozvoje, Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna

9.30-11.00 Nástroje Otevřených měst jako základ otevřeného digitálního úřadu / řešení

Otevřený workshop

Jiří Marek, Lucie Smolka, Pavla Kadlecová, Marek Sebera - Otevřená města

9.30-11.00 eMobilita – efektívne využitie existujúcej infraštruktúry verejného osvetlenia

Otevřený worshop

Marián Slávik, Vladimír Lervársky - OMS Intelligence Solutions

11.30-13.00 Brno ID - online nástroj pro využití služeb města Brna

Otevřený workshop

Jan Žák, projektový manažer, Dopravní podnik města Brna a.s.; Jaroslav Petrák, specialista městských inovací, Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna; Jakub Rybář, vedoucí Oddělení spolupráce a rozvoje, Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna

11.30-13.00 5G a privátne siete ako akcelerátor rozvoja Smart City riešení

Otevřený workshop

Miroslav Antol - OMS Intelligence Solutions

15.00-16.00 Možnosti financování inovativních projektů

Uzavřený workshop - pouze pro účastníky pozvané organizátorem

Jakub Rybář, vedoucí Oddělení spolupráce a rozvoje, Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna

13.00-14.30 eMR - The ideal solution for non-ideal conditions in the field

otevřený

Uroš Rovtar, Denis Peraić - DS Meritve d.o.o. (více)

14.00-15.30 URBACT: Je čas sdílet!

Otevřený workshop

 

MATCHMAKING & NETWORKING

(nahoru)

11.15-12.15 Diskuze s: Pavla Vidanová: Národní programy na podporu zelené politiky

Pavla Vidanová, MŽP

11.15-12.15 Diskuze s: Radka Vladyková: Využití brownfieldů v čase a Green Deal v praxi

Radka Vladyková, výkonná ředitelka SMO ČR

11.15-12.15 Diskuze s: Miloslav Jurík: Vágní prostory jako pocket parky a jak se inspirovat změnami v metropolích v průběhu a po pandemii

Miloslav Jurík, Smart Cities Klub

11.15-12.15 Diskuze s: Petr Novotný: Využití biologicky rozložitelných odpadů

Petr Novotný, INCIEN CZ

11.15-12.15 Diskuze s: Jana Klánová: Brno Living Lab

Jana Klánová, ředitelka Centra pro výzkum toxických látek v prostředí RECETOX

11.15-12.15 Diskuze s: Petr Selník: Zelená střecha jako prostředek adaptační strategie

Petr Selník, předseda Rady pro zelené střechy, z. s.

13.15-14.15 Diskuze s: Jan Jelínek: URBACT: Je čas sdílet!

Jan Jelínek, MMR

13.15-14.15 Diskuze s: Dan Jiránek: Energetické koncepce samospráv

Dan Jiránek, ředitel Sekce pro projekty a inovativní přístupy SMO ČR

13.15-14.15 Diskuze s: László Mátyus: Smart City Debrecen and promoting sustainable mobility

László Mátyus, Debrecen

13.15-14.15 Diskuze s: Lukáš Hataš: Klimatický závazek a dekarbonizace

Lukáš Hataš, Asociace pro elektromobilitu

13.15-14.15 Diskuze s: Aneta Zachová: Evropská energetika v rukou občanů

Aneta Zachová, Euroactiv

13.15-14.15 Diskuze s: Tom Kratochvíl: Elektromobilita v Teplárnách Brno

Tom Kratochvíl, manažer alternativních zdrojů,Teplárny Brno

13.15-14.15 Legislativní rámec autonomní mobility

MInisterstvo dopravy ČR

16.00-17.00 Diskuze s: Traian Urban: Jak EIT Urban Mobility přispívá k vytváření trvale udržitelné mobility evropských měst

Traian Urban, EIT Urban Mobility Innovation Hub East

16.00-17.00 Diskuze s: Kadri Haufe :What role plays public transport ticketing in the Smart City concept

Kadri Haufe / Chief Commercial Officer at Ridango, RIDANGO

16.00-17.00 Diskuze s: František Kubeš: SME Instrument a Prototypuj a ověřuj

František Kubeš, Odbor strategického rozvoje a spolupráce MMB CZ

16.00-17.00 Diskuze s: Jiří Marek: Otevřená města jako příklad spolupráce měst a řešení problematiky vendor lock-in v místních samosprávách

Jiří Marek, Otevřená města

16.00-17.00 Diskuze s: Vladimír Levársky: Správa mesta riadená dátami (The Data-driven City management)

Vladimír Levársky, OMS Intelligence Solutions

16.00-17.00 Diskuze s: Tomáš Volařík: Digitalizace staveb a tvorba modelu BIM

Tomáš Volařík, VUT v Brně

16.00-17.00 Bude upřesněno

Michal Bláha, Hlídač státu

17.45-18.45 Diskuze s: Dominic Weiss: Building Smart City Vienna – Status Quo, outlook and implication from Covid-19

Dominic Weiss, Head of the Smart City Agency, UIV Urban Innovation Vienna GmbH

17.45-18.45 Diskuze s: Patrik Reichl: Podpora vzniku inovativních podniků na území samospráv

Patrik Reichl, generální ředitel CzechInvest

17.45-18.45 Diskuze s: Tomáš Vácha, Michal Kuzmič, Adam Pajgrt, David Škroňa: Inovační kultura a sociální učení jako předpoklad městských inovací 

Tomáš Vácha, Michal Kuzmič, Adam Pajgrt, David Škroňa; UCEEB, IPR Praha, Město Kladno

17.45-18.45 Diskuze s: Tereza Chrástová: Podpora Kulturně kreativních odvětví

Tereza Chrástová, specialistka podpory kreativních odvětví, Magistrát města Brna

17.45-18.45 Diskuze s: Barbora Netopilová: Kreativní vouchery Brno

Barbora Netopilová, kreativní hub KUMST, JIC

 

 


Čtvrtek 3.6.

MAIN STAGE

(nahoru)

9.15-9.30

  • Přivítání druhého dne

URBIS FUTURE

9.30-10.30 Potřeby samospráv pro digitalizaci

Jiří Marek - Otevřená města, Michal Šmarda - Nové město na Moravě, Vratislav Krejčíř - Kroměříž, Ondřej Kotas - Brno, Štěpán Štrebl - Praha 3

10.45-11.45 Oživení cestovního ruchu

Panelová diskuze zástupců samospráv - Jan Herget ř- editel agentury Czech tourism, Martin Hák - místostarosta Českého Krumlova, Vít Šnajdr - místostarosta Kutná Hora, zástupce SMO ČR, zástupce Kežmarok

12.00-13.00 Autonomní mobilita, co lze využít už dnes

Tereza Čížková - zástupkyně ředitele pro autonomní mobilitu a výzkum, vývoj a inovace, Ministerstvo dopravy; Ing. Petr Achs - Inovační centrum Ústeckého kraje; PhDr. David Černý, Ph.D. - Ústav státu a práva, Akademie věd České republiky, předseda Etické komise pro posuzování otázek spojených s provozem automatizovaných a autonomních vozidel v podmínkách ČR při Ministerstvu dopravy; doc. Ing. Zdeněk Lokaj, Ph.D. - zástupce proděkana pro strategii a vnější vztahy, Fakulta dopravní, České vysoké učení technické v Praze

13.00 - 14.00

  • LAUNCH BREAK

14.00-15.00

URBIS MOBILITY

  • 14.00 - 14.15 C-ITS Service Provision in Urban Environments Mag. Martin Böhm, MSc, Secretary-General of C-Roads Platform / Head of Business Unit Digital Infrastructure & Data (AustriaTech - Gesellschaft des Bundes für technologiepolitische Maßnahmen GmbH)
  • 14.15 - 14.30 Cesta od projektu C-Roads k rozvoji C-ITS v Brně Ing. Petr Janda, vedoucí oddělení SSZ a CŘD (Brněnské komunikace a.s.)
  • 14.30 - 14.45 C-ITS v moderním světě Ing. Jiří Vítek, New Technology Developer (O2 Czech Republic a.s.)
  • 14.45 - 15.00 C-ITS pro železniční přejezdy Ing. Michal Pavel, vedoucí výzkumný pracovník odd. Evropských výzkumných projektů (AŽD Praha s.r.o.)

(více)

15.15-16.15

URBIS BENEFITS

  • 15.15 - 15.30 Jak budovat chytrou čtvrť, zkušenosti s RE:Špitálka - Lukáš Grůza - Brno, manažer projektu RUGGEDISED (více)
  • 15.30 - 16.15 Proč se účastnit mezinárodních projektů a co to může přinést - Albert Engels - Rotterdam, Joanna Tobolewicz - Gdańsk, Yuliya Ostrenko - Brno, Jaroslav Kacer - Urbis

16.30-17.40

URBIS OUTCOMES & AWARDS

  • 16.30 - 17.00 Vítězný návrh studentské soutěže MUNISS 2021: Revitalizace lokality "za Zetorem" (více)
  • 17.00 - 17.10 Předání ocenění Zlatá medaile a ceny redakce Moderní obec
  • 17.10 - 17.20 Jak bude vypadat další ročník

 

WORKSHOPY

(nahoru)

15.30-17.00 Inovační kultura a sociální učení jako předpoklad městských inovací

Otevřený workshop

Tomáš Vácha, vedoucí oddělení Participativní plánování a design; Michal Kuzmič, vedoucí oddělení projektového řízení; Adam Pajgrt, specialista strategie a rozvoje; David Škorňa, koordinátor projekt SPARCS město Kladno (více)

UCEEB, IPR Praha, Město Kladno

 

MATCHMAKING & NETWORKING

(nahoru)

10.30-11.30 Diskuze s: Jiří Marek

Otevřená města

11.45-12.45 Diskuze s: Jan Herget, ředitel agentury Czechtourism; Martin Hák, místostarosta Českého Krumlova; Vít Šnajdr, místostarosta Kutná Hora, zástupce SMO ČR, zástupce Kežmarok

Czechtourism, Český Krumlov, Kutná Hora, SMO ČR, Kežmarok

13.00-14.00 Diskuze s: Tereza Čížková zástupkyně ředitele pro autonomní mobilitu a výzkum, vývoj a inovace, Ministerstvo dopravy ČR; Ing. Petr Achs Inovační centrum Ústeckého kraje; PhDr. David Černý, Ph.D. , Ústav státu a práva, Akademie věd České republiky, předseda Etické komise pro posuzování otázek spojených s provozem automatizovaných a autonomních vozidel v podmínkách ČR při Ministerstvu dopravy; doc. Ing. Zdeněk Lokaj, Ph.D., zástupce proděkana pro strategii a vnější vztahy, Fakulta dopravní, České vysoké učení technické v Praze

Mnisterstvo dopravy ČR, Inovační centrum Ústeckého kraje, ČVUT

15.00-16.00 C-ITS Service Provision in Urban Environments

Diskuze s:

Mag. Martin Böhm, MSc, Secretary-General of C-Roads Platform / Head of Business Unit Digital Infrastructure & Data AustriaTech - Gesellschaft des Bundes für technologiepolitische Maßnahmen GmbH; Petr Janda: Cesta od projektu C-Roads k rozvoji C-ITS v Brně Ing. Petr Janda, vedoucí oddělení SSZ a CŘD, Brněnské komunikace a.s.; Ing. Jiří Vítek, New Technology Developer , O2 Czech Republic a.s.; Ing. Michal Pavel, vedoucí výzkumný pracovník odd. Evropských výzkumných projektů, AŽD Praha s.r.o.

16.15-17.15 Jak budovat chytrou čtvrť, zkušenosti s RE:Špitálka

Lukáš Grůza, Brno, manažer projektu RUGGEDISED CZ

16.15-17.15 Proč se účastnit mezinárodních projektů a co to může přinést

Albert Engels, Joanna Tobolewicz, Yuliya Ostrenko, Jaroslav Kacer

Rotterdam, Gdańsk, Brno, Urbis

 


Pátek 4.6.

C-ROADS

9.00-9.55

09:55 - 10:00

  • Welcome and Reference to Live Promotion Tours

10:30 - 10:35

  • Opening

10:40 - 10:45

  • Europe is ready for C-ITS services C-ITS paves the way for CCAM

10:45 - 11:00

  • Status of C-ITS service implementation in Europe C-ITS services are provided by infrastructure operators Cross-tests for European Implementation (TF5 content)

11:00 - 11:15

  • C-ITS services are used by OEMs First vehicles are commercially available

11:15 - 11:25

  • CEF provided the basis for C-ITS deployments all across Europe

12:30 - 12:38

  • Organizational issues of C-ITS

12:38 - 12:46

  • Technical Aspects of C-ITS

12:48 - 12:54

  • Security Aspects

12:54 - 13:00

  • C-ITS Security

13:01 - 13:09

  • Functional Specifications

13:10 - 13:18

  • Status of C-ITS specifications: the harmonized Infrastructure communication profile of TF3.

13:18 - 13:26

  • Hybrid communication in C-ITS

13:27 - 13:35

  • Impacts, results and outcomes of C-Roads - WG3 activities

13:40 - 14:00

  • Questions & Answers

14:34 - 14:40

  • What’s next for C-ITS? From Roads to Streets

14:40 - 14:46

  • The role of Digital Transport Infrastructure in C-Roads

14:50 - 15:00

  • Contributions of C-ITS to reach Vision Zero

15:00 - 15:10

  • CEDR – Mr. Steve Phillips

15:10 - 15:20

  • C2C CC – Mr. Niels Peter Skov Andersen

15:20 - 15:25

  • Integrating C-ITS into road operators day-to-day business – EU EIP achievements and perspective

15:35 - 15:50

  • Questions & Answers

16:10 - 16:20

  • Expectations of EC

16:20 - 16:30

  • Closing of the #SafeRoadsTODAY event

Prodej vstupenek on-line - Registrace na konferenci

Nejpohodlnější způsob registrace vstupenky nebo nákupu vstupenky na

etickets.bvv.cz

Zajistěte si vstup z pohodlí Vašeho domova!