Vánoční trhy
9.-18.12. 2022

Kniha 100RIES připomíná legendy československého průmyslu

 

Knížka 100RIES vznikla na základě velmi úspěšné výstavy, kterou Veletrhy Brno uspořádaly u letošního jubilejního 60. mezinárodního strojírenského veletrhu. Výstava představovala sto legend československého průmyslu od aut, letadel a motorek až po méně známé objevy z oblasti elektrotechniky.

Výstava i knížka stojí na příbězích. Lidé se v ní tedy nedočtou technické specifikace jednotlivých strojů, ale příběhy jejich konstruktérů, unikátních řešení, i třeba osobních osudů jejich tvůrců.

Příběhů je opravdu sto, některé z nich jsou ale „neviditelné“. V knížce je totiž část neviditelné výstavy Czech Innovation Expo, která měla společně s expozicí 100RIES premiéru. Aby si ji člověk mohl prohlédnout, potřebuje chytrý telefon, který po namíření na stránku v knížce ukáže exponát a celý příběh.

Knihu pořídíte ještě před Vánoci pouze během konání Vánočních veletrhů v pavilonu F. K dostání je v prvním patře v kanceláři 101. Rozhodně je to skvělý dárek v letošním „jubilejním“ roce, kdy by Československo oslavilo sté výročí.

 

Datum: 11.12.2018 10:43:00