Vánoční trhy
9.-18.12. 2022

Ochutnejte netradiční kulinářské speciality na Vánočních veletrzích

 

K Vánocům patří dobré jídlo. Vánoční veletrhy na brněnském výstavišti nabízí až do neděle 16. prosince mnoho gastronomických zážitků. Zakoupíte zde mnoho dobrot na váš vánoční stůl a spoustu delikates budete moci i ochutnat přímo na místě.

Regionální výrobky, které v obchodě neseženete
Kvalitní potraviny a pochutiny jsou pod stromečkem sázkou na jistotu. Na Vánočních veletrzích zakoupíte například produkty značky Zlatá chuť jižní Moravy. Kvalitní vína ochutnáte na stánku vinařství Hrozínek nebo vinařství Karlík. K zakoupení jsou také jedinečná slámová vína. Gastronomické pochoutky najdete u Zámecké restaurace Austerlitz, zejména paštiky a delikatesy podávaných za studena. Vyzkoušíte i dobroty s chilli papričkami.

Ochutnejte kvalitu
Dárky v podobě kvalitních potravin pořídíte také na stáncích značek Klasa a Regionální potravina. Zakoupíte produkty z farmy U mlsné kozy, která nabízí kozí a kravské sýry. Na své si přijdou i milovníci piva. Představí se totiž pivovar Bizon, který přivezl své netradiční speciály. Jedinečný kmínový olej přiveze na Vánoční veletrhy výrobce Olejový Mlýn Petráveč. K zakoupení bude i Slezská zeleninová bašta od Jaroslavy Fojtíkové. Marmelády, džemy, pesta, sirupy i ovocno-bylinné čaje najdete na stánku Solertus. Na poctivé práci i surovinách si zakládá Pekařství Křižák. Koupíte u nich výborný chléb a pečivo, jehož výroba je založena na kvalitní mouce a domácím kvásku. Kozí sýry a jogurty najdete i na stánku Farmy Amálky. Představí se také tradiční jihočeský výrobce majonéz, tatarských omáček, lahůdek, pochutin a vaječných polotovarů ZÁRUBA FOOD. Kvalitní koření a kořenící směsi seženete u firmy Tajemství chuti RAMDAM.

Pravý český med
V pavilonu F najdete stánky nabízející pravý český med. Koupíte zde medy s nejrůznějšími příchutěmi a připravena jsou i dárková balení. Nechybí ani medoviny a sirupy. K dostání jsou navíc i další výrobky z medu, včetně mýdel, sprchových gelů nebo krémů.

Vánoční vaření
Po loňské úspěšné premiéře je opět připraveno kuchyňské studio, ve kterém se připravují vánoční speciality. Vaření se ujali žáci z odborných středních škol Jihomoravského kraje, kteří zájemcům představují správné kuchařské postupy a skvělé recepty. Hlavními surovinami při vaření jsou regionální potraviny, takže se dozvíte, jak je v receptech nejlépe využít.

Své kulinářské vychytávky předvede Láďa Hruška
V sobotu 15. prosince přijede na Vánoční veletrhy i známý kuchař-amatér Láďa Hruška. Během své gastronomické show, která se uskuteční v pavilonu F v kuchyňském studiu, se s vámi podělí o řadu kulinářských vychytávek. Jistě si tedy odnesete užitečné tipy. Show se konají od 10 a 14 hodin.

Vánoční veletrhy trvají až do neděle 16. prosince. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin. Vstupné stojí 40 Kč. Více informací najdete na www.vanocniveletrhy.cz.

 

Datum: 15.12.2018 11:30:00