WOODTEC
-> 2023

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

ITALCOMA představuje nový sortiment

 

Společnost ITALCOMMA , spol. s r.o. je na trhu v České republice od roku 1993. Od svého založení působila v oblasti dodávek strojů, zařízení a technologií pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl. Na veletrhu WOOD-TEC se prezentuje v pavilonu P.

„Rostoucí požadavky na kvalitu zpracování při výrobě moderního nábytku, ve kterém jsou často kombinovány materiály jako dřevo, sklo a hliník, byly v roce 2003 důvodem k rozšíření sortimentu o stroje na obrábění skla a hliníkových profilů tak, aby bylo možné pokrýt potřeby různých výrobců. S ohledem na dlouhodobé zkušenosti s prodejem a servisem CNC obráběcí techniky byl sortiment rozšířen o CNC stroje na opracování kamene, který se stal tradičním prvkem moderních interiérů,“ uvedl Pavel Hokr, jednatel společnosti. Podle něho jako samostatný článek pak mezi dřevoobráběcí stroje přibyly navíc modelářské CNC frézky, které se v dnešní době díky novým trendům v dopravním průmyslu využívají i k obrábění modelů na bázi plastických materiálů. Nabídka tak byla ještě doplněna o vybrané technologie zpracování plastů, u kterých lze modelářské CNC stroje navíc využít i ke konečnému opracování plastových dílů.

Novinkou je jednostranná automatická linka na povrchovou úpravu hran GEMINI. Jde o stroj na povrchovou úpravu hran. Linka je určena pro broušení a lakování profilů z masivu a MDF a tmelení hran laminovaných dřevotřískových desek. Stroj umožňuje provádět na jeden průchod následující po sobě jdoucí operace: předbroušení, aplikace UV laku, vytvrzování UV laku a jeho broušení. Výhodou je také možnost tmelení pomocí speciální nanášecí hlavy, jež lze využít k ošetření povrchu hran MDF a dřevotřískových desek. A to tak, aby bylo při dosažení kvality srovnatelné s povrchovou úpravou ploch dílců z MDF možné provádět další operace. Jedná se o aplikaci vrchního laku nebo obalování tenkou fólií. Stroj je vybaven dopravníkem, který může být na přání osazen vyjížděcími dorazy pro podávání libovolně krátkých dílců. Díky stavebnicové konstrukci lze stroj vybavit jakýmkoli typem z celé řady brusných jednotek vyvinutých v společností MAKOR. K hlavním přednostem stroje GEMINI patří speciální nanášecí hlava, která dokáže aplikovat UV laky a plniva v přesném množství i na tvarově složité a zaoblené hrany při dosažení vysoké kvality povrchové úpravy a použitím UV laků se 100% obsahem sušiny nedochází ke vzniku výrobního odpadu z přestřiků a vylučování škodlivých emisí do ovzduší. Díky vysoké výrobní kapacitě umožňuje tento stroj zkrátit dodací lhůty výrobků bez nutnosti výroby na sklad.

Novinkou je i EASY ORDER AZ- formáto-olepovací automatické pracoviště STEFANI. Uplatňuje se pro kombinované výrobní dávky nábytkových komponentů. Zaručuje okamžitou a ekonomicky výhodnou výrobu dávek bez potřeby zastavení výroby za účelem změny rozměru panelu, použité hrany a typu olepování tzn. změn, které jsou velmi často prováděny během jedné pracovní směny. Díky technologii SIDE FINDER dosahuje správné a rychlé zakládání panelů, kdy je prostřednictvím obrazovky operátorovi ukázáno, v jaké strany založit panel, aby byl správně opracován. Okamžitou dostupnost informací (i na mobilních zařízeních) o stavu obrábění pro každý jednotlivý panel lze získat v jakékoliv jakékoli fázi obrábění díky systému SUPERVISOR. EASY ORDER AZ také optimalizuje tok a pohyb panelů, spravuje a synchronizuje data odesílaná do firemních sítí.

Novým standardem v olepování je systém SLIM LINE od společnosti STEFANI - lepidlo aplikováno na hranu prostřednictvím štěrbinové hlavy. Tato slabší vrstva lepidla má proti standardu vyšší kvalitu. Jeho aplikace na hranu je totiž mnohem efektivnější než aplikace na panel, kde poréznost materiálu neumožní nanesení rovnoměrné vrstvy lepidla. Homogenní povrch hrany umožňuje nanesení mnohem slabší vrstvy lepidla v porovnání s tradičním systémem a ve výsledku je dosaženo vynikající kvality olepení za použití menšího množství lepidla. Cena olepování panelů systémem SLIM LINE při použití lepidla PUR je stejná, jako při použití tradičního systému tj. aplikace tavného lepidla na panel. Použití menšího množství lepidla snižuje materiálové náklady a současně energii potřebnou pro ohřev tavného lepidla. Kromě toho štěrbinový systém aplikace lepidla vylučuje použití vaničky na lepidlo a souvisejících mechanických komponentů, a tím významně redukuje čas a finanční náklady spojené s údržbou tradiční nanášecí jednotky. Náklady na 1 metr čtvereční panelu při tradičním systému (tavné lepidlo) se pohybují kolem 10 eur, při systému  SLIM LINE tzn. PUR lepidlo dosahují stejné částky.

V současné době může společnost nabídnout dvě prodejní místa v České republice: Prodejní halu, která se nachází v Rokycanech, kde je i sídlo společnosti a obchodní kancelář v Brně. Nabídka zahrnuje dřevoobráběcí stroje a zařízení pro druhotné zpracování a úpravu velkoplošných materiálů a masivu. Zájemci tam najdou například tradiční dřevoobráběcí stroje, frézky, brusky, CNC obráběcí centra, pily, obráběcí stroje na povrchovou úpravu a pod. Dále pak firma nabízí použité dřevoobráběcí stroje. Italcomma, spol. s r.o. poskytuje kompletní servis na dřevoobráběcí stroje včetně NC a CNC strojů, lisů, brusek, strojů na povrchovou úpravu, manipulačních systémů, balících strojů, dále pak vybraných typů strojů pro obrábění skla a kamene, hliníku a hliníkových profilů, modelů apod. pro zákazníky z celé ČR.

Datum: 23.10.2013 9:00:00