WOODTEC
-> 2023

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Přípravy na WOOD-TEC 2013 zahájeny

Již 13. ročník dřevařského veletrhu WOOD-TEC 2013, který se uskuteční 22. – 25. října 2013 v areálu brněnského výstaviště, je pro každého zpracovatele dřeva nejen v České republice, ale i v okolních zemích tradiční událostí. WOOD-TEC je veletrh s dvouletou periodicitou, ale příprava dalšího ročníku začala již v podstatě bezprostředně po ukončení veletrhu. Pořadatelé zpracovali statistická data a informace z veletrhu a průzkumy, které byly uskutečňovány mezi vystavovateli a návštěvníky v průběhu jeho konání. Všechny tyto informace pak pomáhají organizátorům ukázat a naznačit směr, kterým by se měl ubírat příští ročník a startují tak přípravy na další koncepci a rozvoj následujícího veletrhu.

Vystavovatelé mají možnost a dostatek času využít i tradiční slevy z nájemného na výstavní plochu, pokud zašlou včas svoji přihlášku, a to do konce května 2013.

Představujeme Vám nový tým veletrhu WOOD-TEC
Jednou z prvních novinek, pro příští již třináctý ročník veletrhu WOOD-TEC, je nové vedení a obchodní tým veletrhu. Ředitelem veletrhu byl jmenován pan Miloň Mlčák. Manažery projektu jsou pánové René Jurčík a Radek Talafous. Celý obchodní tým má bohaté zkušenosti s organizováním veletrhů pro společnost Veletrhy Brno, a. s. Pod vedením pana Miloně Mlčáka se na brněnském výstavišti již řadu let koná například veletrh MOBITEX (veletrh nábytku a interiérového designu), veletrhy GO a Regiontour (veletrhy zaměřené na cestovní a turistický ruch) a řada dalších.

Historie a ohlédnutí za  minulým ročníkem
Veletrh WOOD-TEC má za sebou bohatou historii a patří mezi tradiční veletrhy z portfolia brněnského výstaviště. Veletrh WOOD-TEC vznikl v roce 1994 vyčleněním dřevozpracujících technologií z Mezinárodního strojírenského veletrhu do pozice samostatného veletrhu a už od prvního ročníku prokazoval svou životaschopnost a neustále se zvyšující růstový potenciál. Od roku 1999 přešel WOOD-TEC z jednoleté periodicity na dvouletou a bylo to na přání naprosté většiny vystavovatelů. Dřevozpracující průmysl je úzkoprofilově zaměřené odvětví a vývoj techniky a technologií není tak dynamického rázu, že by uspokojil každoročně desetitisíce odborných návštěvníků.WOOD-TEC za dobu své existence vykrystalizoval do podoby nejprestižnějšího veletrhu svého oboru v novém prostoru Evropské unie.

Minulého ročníku mezinárodního veletrhu strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl WOOD-TEC, který se konal 18. – 21. října 2011 na brněnském výstavišti, se zúčastnilo celkem 477 firem a společností z 22 zemí. Prezentovali se na čisté výstavní ploše 10 711 metrů čtverečních. Na veletrh přijelo 14 089 odborných návštěvníků z 21 zemí.

WOOD-TEC 2011 v číslech
Celková čistá výstavní plocha v m2: 10 711
Celkový počet vystavujících firem: 477
Podíl zahraničních firem: 61,3%
Počet návštěvníků: 14 089
Podíl zahraničních návštěvníků: 8,1%
Počet akreditovaných novinářů: 135

Zahájení veletrhu WOOD-TEC se mimo jiné zúčastnili Franz-Josef Bǜtfering, prezident Evropského sdružení národních asociací výrobců dřevoobráběcích strojů a zařízení (EUMABOIS), Martin Pospíšil, ředitel odboru evropských zemí Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Tomáš Krejcar, ředitel odboru koncepcí a ekonomiky lesního hospodářství Ministerstva zemědělství ČR, Zdeněk Bezděk, prezident Svazu výrobců dřevozpracujících strojů a zařízení ČR a doc. Dr. Ing. Petr Horáček, děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Datum: 6.11.2012 14:47:00