WOODTEC
-> 2023

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Slovinský umělý kámen hýří barvami

 

Premiérově se veletrhu WOOD-TEC zúčastnila slovinská společnost Kolpa, výrobce materiálu Kerrock se širokým uplatněním v různých typech interiérů. Odběratelé si mohou vybrat z 92 barevných variant.


Umělý kámen si našel cestu do českých domácností jako snadno udržovatelný a odolný materiál, který je příjemný na omak a obejde se beze spár. Slovinský Kerrock k těmto přednostem přidává explozi barev, které oživí a rozzáří každý moderní interiér. Není divu, že se u stánku společnosti Kolpa zastavovali výrobci nábytku i designéři. “Na veletrhu WOOD-TEC vystavujeme poprvé a jsme velmi spokojeni. Na stánek k nám přišlo plno lidí a zajímali se o naši nabídku. Jako výrobci materiálu Kerrock jsme přijeli s hlavním cílem najít distributora pro český trh, což se nám podařilo,“ je s účastí spokojen Črt Ristič, prodejce společnost Kolpa, d.d. Metlika.

„Náš materiál není porézní a k jeho hlavním výhodám patří odolnost vůči mechanickému poškození i teplu. Ve škále 92 barev jsou novinkou mramorové varianty,“ informoval zástupce výrobní firmy. Designér si může s materiálem Kerrock skutečně vyhrát. Nabídka barev je rozdělena do 11 skupin od základních odstínů přes granit a teraso až po metalické a luminiscenční. Desky s dezénem mramoru jsou navrženy tak, že každá je originál.

Kerrock je materiál na bázi PMMA pryskyřice s příměsí drcených minerálních látek. Je neporézní, odolný proti povětrnostním vlivům, UV, vysoké teplotě a mechanickému poškození. Vyznačuje se vysokou tvrdostí a odolností vůči kyselinám a louhům. K jeho výhodám patří také snadné opracování: dá se řezat, frézovat, vrtat, bezespárově lepit a za vysokých teplot ohýbat. Díky hygienickým vlastnostem se často využívá ve zdravotnictví, v domácnostech se hodí na pracovní desky, pulty, stoly, kuchyňské linky, umyvadla i dřezy. Prodává se v deskách a na objednávku jsou dostupná i umyvadla a dřezy, které si návštěvníci veletrhu WOOD-TEC mohli prohlédnout v pavilonu A2.

Datum: 3.11.2017 14:56:00