WOODTEC
-> 2023

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Tajemství unikátního ostří stočeného do spirály

 

V pavilonu V nemůžete stánek společnosti FELDER minout ani omylem. Desítky strojů rakouského výrobce si stále prohlíží velké množství lidí, kterým funkce vysvětlují a předvádí vysoký počet šikovných prodejců. Všechno pěkně šlape jako samy jejich stroje. Jedna jejich součást je ale výjimečnější -spirálový hoblovací hřídel s břitovými destičkami. Společnost jej nominovala do historický první exponátové soutěže WOOD-TEC Award.

Revoluční hřídel, který pracuje ve srovnávacích a tloušťkovacích frézkách, má mnoho předností. Tou nejdůležitější je samozřejmě skvělý finální výsledek. „Materiál je dokonale opracován, překvapí Vás hladký povrch. Na rozdíl od klasického nože si poradí se suky i svalovinou dřeva a nevytrhává materiál,“ vysvětluje u exponátu jednatel FELDER GROUP CZ ing. Tomáš Vystyd.

Tajemství úspěchu tkví ve spirále, do níž se podařilo ostří „stočit“. „To znamená, že nástroj je neustále v záběru. Na rozdíl od rovného nože, který do materiálu naráží, vytváří na něm vroubky a pak je potřeba jej mnohem víc brousit, spirálové ostří nevykazuje žádné rázy. Tím se snižuje náročnost na následné opracování,“ přidává další přednost hřídele Ing. Vystyd. Ostří je tvořeno břitovými destičkami z tvrdokovu, které se dají v případě potřeby otáčet a vyměňovat.

A pak se přidávají další plusy – snížení náročnosti na příkon stroje, který se stává méně energeticky náročným, tvar destiček vytváří menší hobliny, čímž se snižuje objem odhoblovanému materiálu. „A v neposlední řadě se velmi podstatně sníží hlučnost,“ poznamenal jednatel.

Konstrukční prvky hřídele jsou patentovány.

Na stánku 075 je toho k vidění ale ještě mnohem více. FELDER se na letošním veletrhu WOOD-TEC, na němž vystavuje od prvního ročníku, představuje s technologiemi s vyšší výkonností a snadnější obsluhou.

FELDER Group: nové CNC stroje zvyšují produktivitu a šetří lidskou sílu

Rakouský výrobce dřevoobráběcích strojů FELDER představí nové CNC technologie s vyšší výkonností i snadnější obsluhou, o které je stále větší zájem.

FELDER Group: nové CNC stroje zvyšují produktivitu a šetří lidskou sílu

http://www.felder.cz/

 

Datum: 3.11.2017 10:45:00