WOODTEC
-> 2023

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

"Vrcholem letošního roku je bezpochyby WOOD-TEC v Brně,"

říká Ing. Tomáš Vystyd, jednatel společnosti Felder-Group CZ

V říjnu tohoto roku se společnost Felder Group, mimo jiné, připravuje prezentovat na mezinárodním dřevařském veletrhu WOOD-TEC v Brně. Jaká jsou očekávání od účasti na veletrhu,  jaké cíle má společnost pro tento rok, jak si obchodně stojí a nejen na to jsme se zeptali Ing. Tomáše Vystyda, jednatele společnosti.

Jaká je v současné době situace na trhu s dřevozpracujícími stroji a zařízeními?
Velmi pravděpodobně i od jiných vystavovatelů a to i z jiných oborů uslyšíte podobné věty.
Ostrý konkurenční boj má za následek tlak zákazníků na snížení ceny při požadavku co možná nejvyšší kvality výrobků a poskytovaných služeb. Z tohoto honu za co nejnižší cenou nemá nakonec prospěch ani dodavatel a ani odběratel. Vztahy jsou napjatější.
Naši zákazníci však dokážou ocenit naší kvalitu, zodpovědnost, serióznost a zázemí renomovaného výrobce.

Lze očekávat v příštím období nějakou výraznou změnu v této ekonomické situaci? Spíše progresivního nebo degresivního charakteru?
Výrazná změna by mne velmi překvapila, pomíjím samozřejmě takovou změnu jako důsledek např. přírodní či společenské katastrofy. Dovolím si vyjádřit pocit, že se situace pomalu zlepšuje. Např. na Slovensku jsou naše letošní lednové výsledky, v porovnání s minulými roky, více než dobré. A to včetně i výhledů do dalších měsíců. I obrat a počet prodaných strojů v lednu v České republice je pro mne uspokojivý.

Jak obchodně hodnotí Vaše společnost rok 2012?
Nechce se mi stále opakovat z mnoha stran znějící větu, že dobře již bylo. Ano, bylo, téměř všichni zažili v minulých letech, abych se někoho nedotknul, tak minimálně pokles nárůstu obratu či zisku, pokud ne pokles sám. Ale historii prostě nezměníme, musíme se pozitivně dívat kupředu. Žít a bojovat s tím co se děje kolem nás a napnout síly. Není to lehké, přestaňme si ale stěžovat, dělejme co umíme a dělejme to co nejlépe.

Jaké cíle si klade Vaše firma v tomto roce?
Jednoduchá odpověď - být lepší než v v roce 2012. Jedině tak můžeme zase o kousek postoupit kupředu. Pravděpodobně zvýšíme počet prodejců jak v České, tak i Slovenské republice, od toho očekáváme nárůst obratu i zisku, vyšší prodeje.

Plánujete se v letošním roce zúčastnit odborných veletrhů? A kterých konkrétně?
V únoru vystavujeme na LIGNA BOHEMIA v Lysé n. Labem, v květnu na HOBBY v Českých Budějovicích, v dubnu a v listopadu pořádáme dny otevřených dveří v našich prodejnách a vrcholem letošního roku je bezpochyby WOOD-TEC v Brně. Jeden z nejdůležitějších veletrhů střední a částečně i východní Evropy.

Co očekáváte od účasti na veletrhu WOOD-TEC?
:-) Hezká otázka, snadná odpověď. Nemohu říci nic jiného, než že objednávky strojů minimálně v rozsahu vysokých desítek kusů. K tomu samozřejmě i zvýšení naší prestiže na českém i slovenském trhu. Dále, že opět přesvědčíme odbornou veřejnost, že patříme mezi nejlepší a největší světové dodavatele dřevoobráběcích strojů, mezi dodavatele s velkou tradicí a velmi širokým sortimentem a solidním zázemím.

Na co se mohou odborní návštěvníci těšit? Plánujete představit nějaké novinky?
Novinky? Jednoznačně! Mimo jiné absolutně novou typovou řadu srovnávacích a tloušťkovacích frézek či nové typy CNC dřevoobráběcích center. V souvislosti s jejich prezentací na největším světovém veletrhu LIGNA Hannover nemohu příliš zabíhat do podrobností.

Datum: 11.2.2013 11:09:00