WOOD-TEC 2013 s novým podtitulem

Dřevařský veletrh WOOD-TEC, který se uskuteční ve dnech 22. – 25. října na brněnském výstavišti, má nový podtitul – Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl.

 

Dřevařský veletrh WOOD-TEC, který se uskuteční ve dnech 22. – 25. října na brněnském výstavišti, má nový podtitul – Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl.

Tento název tak lépe a stručněji vystihuje kompletní portfólio odborného veletrhu WOOD-TEC a vyzdvihuje ve svém názvu nejen dřevozpracující, ale i nábytkářský průmysl, který je tradiční a nedílnou součástí veletrhu. „Nábytkářský průmysl se prezentuje na  WOOD-TECu již od jeho počátku a stále více vystavovatelů z tohoto oboru se veletrhu účastní. Proto jsme se rozhodli jej zdůraznit i v názvu veletrhu. Nový podtitul tak bude srozumitelný nejen pro vystavovatele, ale hlavně pro odborné návštěvníky, kteří se v nábytkářském průmyslu pohybují a budou chtít veletrh navštívit,“ vysvětluje Ing. Miloň Mlčák, ředitel veletrhu WOOD-TEC. „Nábytkářský průmysl se na veletrhu představuje například pod nomenklaturami kování, zámky a spojovací prvky, čalounické stroje a zařízení a další.  Kompletní oborové členění naleznou vystavovatelé a návštěvníci na našich webových stránkách,“ doplňuje Miloň Mlčák.

Veletrh WOOD-TEC si za dobu svého konání vybudoval velmi silnou pozici mezi dřevařskými veletrhy nejen v České republice, ale i v zahraničí a řada vystavovatelů a návštěvníků jej považuje za klíčový. Důkazem prestižního postavení je i podpora evropského sdružení výrobců dřevozpracujících strojů  EUMABOIS –jehož členskými svazy je hodnocen jako jeden z nejdůležitějších veletrhů v oblasti dřevozpracujícího průmyslu. „Je pro nás důležité, abychom si toto postavení udrželi. Snažíme se neustále zlepšovat a zkvalitňovat služby, které vystavovatelům a návštěvníkům poskytujeme, rozšiřujeme a inovujeme propagaci veletrhu a snažíme se navázat spolupráci se zeměmi o které mají naši klienti zájem. V současné době například pracujeme na přípravě obchodní mise ze zemí Bosna a Hercegovina, Chorvatsko a Srbsko,“ říká Miloň Mlčák. V minulých letech veletrh navštívila organizovaná mise zahraničních novinářů z Německa, Rakouska, Maďarska, Polska, Ruska, Ukrajiny, Běloruska či Chorvatska. I tuto akci plánují organizátoři veletrhu opakovat a spolupráci rozšiřovat.

Přípravy na letošní ročník jsou již v plném proudu, vystavovatelé mají stále možnost využít zvýhodněných cen za pronájem výstavní plochy, a to pokud zašlou svoji přihlášku do 31. května. Veletrh bude probíhat v nejmodernější části areálu brněnského výstaviště v pavilonech P a F a přilehlých volných plochách. V současné době je již část pavilonů obsazená a další vystavovatelé se stále hlásí.  „Vystavovatelé, kteří se účastnili WOOD-TECu v roce 2011 již z větší části mají rezervované výstavní plochy. K dnešnímu dni (22.3.) se, oproti zvyklostem z předcházejících ročníků, řada firem a společností již přihlásila,“ říká Miloň Mlčák. Z tuzemských firem se návštěvníci mohou těšit například na prezentaci společností ABIRON, FORMAT, Blum, CZECH KÖNIG, EFB, Ether CZ, GreMi KLIMA CZ, INTEA SERVICE, JEŘÁBEK – stroje, LINAK C&S, SEKAR, SEMACZ, Simpson Strong-Tie, ŠPINAR – software, UNIVERSUM, VYDONA a řadu dalších. Ze zahraničních vystavovatelů to budou například německé firmy Weto AG či OHRA Rgalandlagen GmbH.